Z podhalańskimi góralami do Biedruska

  Z podhalańskimi góralami do Biedruska

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Z podhalańskimi góralami do Biedruska
  Meteorolodzy straszą, co prawda deszczem, ale tym którzy się nie ulękną, bądź postanowią przestraszyć deszcz proponujemy wyprawę rowerową do Chojnicy i dalej do Biedruska. Wyprawę oczywiście na rowerach.
  Z podhalańskimi góralami do Biedruska
  W niedzielę już po raz piętnasty odbędzie się Rajd im.W.Bogusławskiego. W tym roku będzie on szczególnie góralski. I to nie tylko dlatego, że wiedzie do miejsca, gdzie urodził się autor "Krakowiaków i górali", ale dlatego, że będą w nim uczestniczyć górale z Poronina. Z tą włąśnie gminą Suchy Las - organizator rajdu, zamierza podpisać umowę partnerską. Muzycy spod Tatr nie tylko zagrają w Biedrusku, ale będą też uczestniczyć w rajdzie. Kolejnym góralskim akcentem ma być wystawa "Na szkle malowane ". Zaplanowana jest ona w Chojnicy.

  Rajd zacznie się o godz.10.00 przy pętli tramwajowej na osiedlu Jana III Sobieskiego
  Kolejni rowerzyści mogą dołączyć do rajdu o godz. 10.30 przy ul.Bogusławskiego w Suchym Lesie
  W Złotnikach na wjeździe na poligon zlokalizowano kolejny punkt, w którym można będzie dołączyć do rajdu. Grupa wyjedzie stamtąd o godz.11.00. Pół godziny później czyli o godz.11.30 - uczestnicy rajdu złożą kwiaty w Glinnie, w miejscu miejscu, gdzie stał dworek Wojciecha Bogusławskiego.

  Około południa rajdowicze powinni być już w Chojnicy przy ruinach kościoła, który utrwalony był w "Ogniem i mieczem" Tam jak zapewniają organizatorzy czeka na nich niespodzianka. Z Chojnicy rowerzyści wyruszą do Biedruska, gdzie w amfiteatrze będą do godz.15 odbywały się konkursy, gry i amfiteatr gry i zabawy. Będą nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika. Organizatorzy zapewniają ciepły posiłek.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo