Tajemnicza śmierć męża zaginionej poznanianki

  Tajemnicza śmierć męża zaginionej poznanianki

  Krzysztof M. Kaźmierczak, Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie żyje mąż zaginionej w zagadkowych okolicznościach ciężarnej 28-letniej Beaty Kotwickiej. Mężczyznę podejrzewano o związek ze zniknięciem żony. Był też zamieszany w przestępstwa narkotykowe.
  Beata Kotwicka zniknęła bez śladu w lutym 2004 roku

  Beata Kotwicka zniknęła bez śladu w lutym 2004 roku ©Fot. Archiwum

  Rafał I. prowadził z żoną dobrze prosperujące biuro sprzedaży nieruchomości. Relacje między małżonkami nie układały się dobrze. Wkrótce po zniknięciu będącej w czwartym miesiącu ciąży żony (patrz ramka) I. związał się z inną kobietą. Nadal prowadził biuro, ale popadł w problemy. Jak się dowiedzieliśmy, mężczyznę znaleziono 18 kwietnia powieszonego w mieszkaniu, które wynajmował.

  - Rafała widziałem w połowie stycznia. Spotkaliśmy się przez przypadek, po ponad sześciu latach bez żadnego kontaktu. Nie wyglądał wtedy na osobę, która planowałaby samobójstwo - wspomina jego teść, Wiesław Kotwicki.

  - Podczas spotkania napisał mi oświadczenie, w którym zobowiązał się do opuszczenia mieszkania córki i spłaty zadłużenia wobec spółdzielni.
  Okazało się bowiem, że nie płacił czynszu, prawdopodobnie od miesięcy, bo dług wyniósł kilkanaście tysięcy złotych. Mówił, że ma kłopoty z prawem, że może dostanie wyrok za narkotyki - dodaje Wiesław Kotwicki.

  - Faktycznie. Miał zarzuty. Był nawet tymczasowo aresztowany - mówi Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

  Po tym spotkaniu pan Wiesław nie mógł już skontaktować się z zięciem. Kiedy zadzwonił na policję, usłyszał, że zwłoki męża córki znaleziono dzień wcześniej.

  - Prowadzimy postępowanie dotyczące śmierci Rafała I. Nie mogę obecnie ujawnić, czy zostawił on jakiś list pożegnalny - powiedziała nam Maria Jagielska z Prokuratury Rejonowej Poznań-Nowe Miasto.

  Nie wiadomo czy po śmierci I. prokuratura podjęła jakieś działania dotyczące zniknięcia Kot-wickiej. Oficjalnie policja na razie nie łączy obu spraw. Po śmierci mężczyzny ojciec Beaty stracił już nadzieję na przełom w sprawie zaginięcia.

  - On zabrał tajemnicę do grobu - komentuje Wiesław Kotwicki. - Do dziś mam przeczucie, że zięć wiedział, co stało się z moją córką.

  W nieoficjalnych rozmowach kryminalni przyznają, że taką wersję poważnie brali pod uwagę.
  - Dowodów na to jednak nie znaleźliśmy - mówią. - Nadal więc to tylko jedna z wielu możliwych hipotez - dodają.

  1 »

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Intuicja

  ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Byłam w ich domu jako ubezpieczyciel i możecie mi nie wierzyć, ale po przyjściu do domu powiedziałam mężowi, że coś mi nie pasuje w tym związku, ona bardzo miła , on wyjątkowo przystojny, ale...rozwiń całość

  Byłam w ich domu jako ubezpieczyciel i możecie mi nie wierzyć, ale po przyjściu do domu powiedziałam mężowi, że coś mi nie pasuje w tym związku, ona bardzo miła , on wyjątkowo przystojny, ale wyczułam jakąś złą energię i się nie pomyliłam.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo