Młodzież na Lednicy dostanie klucze do Poznania

  Młodzież na Lednicy dostanie klucze do Poznania

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Klucz - obok skały z wymalowaną ryba i błogosławieństwem narzeczonych - będzie jednym z symboli tegorocznych Spotkań Młodych na Polach Lednickich. Tam właśnie trafiają klucze do polskich miast.
  Włodzimierz Groblewski prezentuje klucze do miasta, które zostaną przekazane młodzieży na Polach Lednickich

  Włodzimierz Groblewski prezentuje klucze do miasta, które zostaną przekazane młodzieży na Polach Lednickich ©Paweł Miecznik

  Już 4 czerwca delegacje tych miejscowości, które odwiedził papież Jan Paweł II (a także innych, chętnych) uroczyście przekażą klucze do swoich miast.

  - Pomysł zrodził się w głowach młodzieży - mówi ojciec Jan Góra, organizator Lednicy. - Młodzi stwierdzili, że to będzie coś wspaniałego, gdy klucze do miast papieskich i wojewódzkich pojawią się na Lednicy, w miejscu narodzin Polski. Klucze są piękne, artystyczne.

  Czytaj także: Pielgrzymka: Trzecia Lednica Malucha

  Czytaj także: Lednica: Nowość ojca Góry - "Modlitwa początków"

  Czytaj także: Lednica: Przewoźnik na wyspę miał 4 promile!

  Klucze przygotował także Poznań. - Delegacja naszego miasta wręczy je ojcu Górze, a on przekaże pielgrzymom, 4 czerwca podczas Spotkań Lednickich, które są poświęcone Janowi Pawłowi II i mają być podziękowaniem za jego beatyfikację - wyjaśnia Włodzimierz Groblewski, dyrektor biura kształtowania relacji społecznych Urzędu Miasta. - Klucze są pokaźnych rozmiarów, mają ok. 80 cm. Wykonane zostały z żywicy epoksydowej. Została w nich umieszczona ziemia z tych miejsc w Poznaniu, w których przebywał papież, czyli z Łęgów Dębińskich i placu A. Mickiewicza. - dodaje.

  Symboliczne klucze otrzymają także wszyscy uczestnicy tegorocznych Spotkań Młodych. Zostaną one opatrzone dwoma napisami. Z jednej strony będzie widniało hasło "Otwórzcie drzwi Chrystusowi", natomiast z drugiej - "Tobie dam klucze Królestwa".

  Spotkanie na Polach Lednickich zostanie zorganizowane po raz 15 tym razem pod hasłem "JPII - liczy się świętość!". Jego uczestnicy skupią się na przesłaniach kierowanych przez papieża Jana Pawła II do młodych.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo