Leszno: Otwarto nową galerię handlową

  Leszno: Otwarto nową galerię handlową

  Daniel Andruszkiewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dziś wielkie otwarcie Galerii Leszno, pierwszego i jedynego tej wielkości obiektu handlowego w całym regionie.
  Jeszcze wczoraj w galerii trwały prace wykończeniowe i układanie towarów na półkach

  Jeszcze wczoraj w galerii trwały prace wykończeniowe i układanie towarów na półkach ©Daniel Andruszkiewicz

  Mieszkańcy czekali na tę chwilę od dawna, bo do tej pory na większe zakupy musieli wybierać się do Poznania lub Wrocławia. Najprawdopodobniej już w przyszłym roku gotowa będzie kolejna galeria w samym centrum miasta, a w 2014 zagospodarowane mają być także budynki po dawnych młynach.

  Czytaj także: Wreszcie rozpoczęto budowę Galerii Leszno

  Czytaj także: Inwestycje: Budowa "Łaciny" zablokuje Poznań?

  Budowa Galerii Leszno przy Alejach Konstytucji 3 Maja rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku. Początkowe zapowiedzi mówiły o tym, że będzie gotowa jeszcze przed Wielkanocą. Pojawiły się jednak opóźnienia, które odwlekły otwarcie o miesiąc. Jeszcze wczoraj w budynku trwały prace wykończeniowe. Robotnicy porządkowali plac obok budynku i z dźwigów montowali latarnie oraz tablice reklamowe na murach obiektu. Wszystko w pośpiechu, bo na dziś, na godzinę 9 rano zaplanowano wielkie otwarcie Galerii Leszno.

  Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji ponad 100 sklepów, a wśród nich wiele znanych marek. Nie zabraknie dużego marketu spożywczego, drogerii, sklepu z rtv i agd oraz butików, czy sklepów odzieżowych.

  Już 15 kwietnia obok galerii zaczął działać market ogrodniczo-budowlany, a wkrótce otwarte zostaną także dwie restauracje, klub fitness oraz kino. Jutro klienci będą mogli nie tylko zrobić zakupy, ale będą mieli także szansę wygrać atrakcyjne nagrody w licznych konkursach, które dla nich przygotowano. Będą trwały w godzinach od 12 do 15. Natomiast o godz. 20 przed galerią rozpocznie się koncert Andrzeja Krzywego.

  - To wielkie wydarzenie nie tylko dla naszego miasta, ale dla całego regionu. Inwestor wykonał ogrom pracy w bardzo krótkim czasie - przyznaje prezydent Tomasz Malepszy.

  Prezydent liczy na to, że podobnie będzie w przypadku drugiego obiektu wielkopowierzchniowego, który ma powstać w samym centrum miasta, na terenie dawnej fabryki Goplana oraz zakładów Metalplastu. Budowa Galerii Goplana miała rozpocząć się w połowie tego roku, ale inwestor w dalszym ciągu czeka na uchwalenie przez radnych planu zagospodarowania przestrzennego dla śródmieścia.

  - Nasze zamiary się nie zmieniły i nadal jesteśmy zdeterminowani, by wprowadzić je w fazę realizacji - zapewnia Michał Tur, menager do spraw marketingu spółki MGC Inwest. - Czekamy jedynie na plan. Dziwi mnie, że jeszcze nie został przyjęty, bo budowa galerii, to nie tylko korzyść dla nas, ale również dla miasta i jego mieszkańców - dodaje Tur.

  Prezydent wyjaśnia, że komplikacje wynikają z kilku uwag, które do projektu zgłosiła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Zapewnia jednak, że dokument zostanie przyjęty jeszcze w tym roku. Oznacza to, że otwarcie kolejnej galerii będzie możliwe dopiero jesienią 2012, lub wiosną 2013 roku. Najmniej wiadomo o planach budowy centrum handlowego w dawnych młynach. Inwestor, czyli spółka Plaza, obecnie wyburza tam niepotrzebne budynki. Zapowiada otwarcie na 2014 rok.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  morduja kolejne miasto

  qwert (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 46 / 33

  kto jest wlascicielem. kasa ucieknie za granice. dziekujemy wladzom leszna.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy jest jeszcze w Lesznie.......

  Wacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 41 / 15

  Czy jest jeszcze w Lesznie jakiś zakład pracy lub fabryka, które to mozna zamienic w "Galerię Leszno lub handlowa"? Nie wiedziałem i nie prypuszczałem, że jak wejdzemy do Unii Europejskiej to tak...rozwiń całość

  Czy jest jeszcze w Lesznie jakiś zakład pracy lub fabryka, które to mozna zamienic w "Galerię Leszno lub handlowa"? Nie wiedziałem i nie prypuszczałem, że jak wejdzemy do Unii Europejskiej to tak będzie działo sie z zakladami produkcyjnymi i fabrykami.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo