Poznań: Okrąglak wyjdzie spod ziemi

  Poznań: Okrąglak wyjdzie spod ziemi

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Każdy z Poznaniaków wie dobrze, gdzie jest Okrąglak. Wielu pamięta jeszcze, jak robiło w nim zakupy. Dla wielu będą to jedyne wspomnienia w wnętrza, bowiem po remoncie będą mieli do niego wstęp jedynie pracownicy i interesanci wynajmujących w nim powierzchnie firm. Niedostępny też będzie taras z widokiem na Stare Miasto i Maltę.
  Poznań: Okrąglak wyjdzie spod ziemi

  ©archiwum

  W kwietniu przyszłego roku wprowadzą się do niego pierwsi najemcy. Odkąd w marcu ruszył remont jest ogromne zainteresowanie wynajmem biura w tym najbardziej znanym budynku Poznania. Ikona miasta przejdzie gruntowna rewitalizację, by stać się biurowcem klasy A.

  Czytaj także: Dlaczego Okrąglak nie jest kwadratowy?

  Czytaj także: Poznań: Okrąglak odzyska blask?

  Czytaj także: Poznań: Okrąglak pod lupą

  Okrąglak i stojący obok Kwadraciak będą najnowocześniejszymi biurowcami w Poznaniu.
  W Pierwszym budynku powstanie 8 biurowych kondygnacji, a na 9 umieszczona zostanie sala konferencyjna z wyjściem na taras.

  - Odtworzona zostanie zabytkowa kuta balustrada - mówi Mikołaj Laskowski, menager ds. wynajmu biur centrum Development and Investments Polska. - Chcemy przywrócić temu budynkowi jego świetność sprzed lat. Mieszkańcy miasta będą mieli dostąp jedynie do kondygnacji minus 1. Tam zostaną ulokowane restauracje i kawiarnie.

  Co ciekawe zostanie część ulicy zostanie obniżona, by schowane pod ziemia piętro stało się widoczne i dostępne. Koszt całej inwestycji realizowanej przez belgijskiego potentata na rynku developerskim Immobel SA wyniesie 12 mln euro.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  skandal 2

  mm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 38 / 8

  co więcej uważam, że powinna być restauracja na samej górze

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  skandal! a na taras?

  vy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 22

  Dlaczego nie postawiono warunku, by na taras mogl kazdy wjezdzac, jak kiedys na ostatnie pietro, i podziwiac piekna panorame Poznania z tego miasta? Czy to taki problem dac jedna winde dla...rozwiń całość

  Dlaczego nie postawiono warunku, by na taras mogl kazdy wjezdzac, jak kiedys na ostatnie pietro, i podziwiac piekna panorame Poznania z tego miasta? Czy to taki problem dac jedna winde dla publicznosci??zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo