Trzy wielkopolskie przeboje - na antenę!

  Trzy wielkopolskie przeboje - na antenę!

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  "Chcę być twoim dopalaczem" - kuszą śremianie z Zakrętu
  1/4
  przejdź do galerii

  "Chcę być twoim dopalaczem" - kuszą śremianie z Zakrętu ©Fot. Jakub Jurga / Archiwum Zespołu

  Janusz Waściński oraz zespoły Taurus i Zakręt zostali finalistami konkursu "Przebojem na antenę", organizowanego przez Radio Merkury we współpracy z naszą redakcją. Od przyszłego tygodnia ich utwory zagoszczą w programach "Merkurego".
  ZOBACZ: ZDJĘCIA WYKONAWCÓW WIELKOPOLSKICH PRZEBOJÓW

  Do wyboru mamy trzy bardzo różne piosenki. Janusz Waściński, poznaniak mieszkający w Łęczycy, proponuje akustyczną balladę "Warto żyć".

  - Ta piosenka to moje motto, skierowane do młodych ludzi - by umieli poradzić sobie z problemami, depresją, uzależnieniami. Ja też byłem kiedyś na zakręcie - mówi Waściński, który o życiu opowiada także na spotkaniach w zakładach karnych i poprawczakach.

  Na drugim biegunie jest utwór śremskiego zespołu Zakręt, o prowokacyjnym (i jakże współczesnym) tytule "Będziesz moim dopalaczem". Frywolny tekst śpiewa Agata Jankowiak, a skład uzupełniają Bartosz Zieliński (gitara), Jakub Tomczyk (bas) oraz Michał Grześkowiak (perkusja). Muzycznie oscylują między jazzem, soulem i bluesem, a ich konkursowy utwór ma taneczny, funkowy rytm.
  Ostatni finalista zauroczył nas... "Liściem".

  W utworze poznaniaków z Taurusa dominują brzmienia hard rockowe wzmocnione melodyjnym refrenem. Taurusa tworzą Jan Pierzyński (śpiew), Przemysław Śliwiński (gitary), Victor (bas), Piotr Bakoś (klawisze) i Marek Dewicki (perkusja).

  Głosowanie SMS-owe potrwa od przyszłego tygodnia do 30 czerwca. Zwycięzca będzie reprezentować Wielkopolskę na ogólnopolskim finale festiwalu w Hajnówce.
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo