Wielkopolscy nauczyciele będą pikietować

  Wielkopolscy nauczyciele będą pikietować

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  1 września, nauczyciele zamiast wrócić do szkół będą pikietować, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę rządu na swoje problemy . - Pikieta, która odbędzie się w Warszawie będzie "pierwszym ostrzegawczym dzwonkiem" dla rządu i resortu edukacji, że środowisko oświatowe nie zgadza się na wprowadzenie niekorzystnych zmian tłumaczy Magdalena Kaszulanis, rzecznik prasowy Związku Nauczycielstwa Polskiego.
  Tego samego dnia odbędzie się również nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Głównego ZNP, który podejmie decyzję o dalszych działaniach protestacyjnych.

  Do stolicy z Wielkopolski wybiera się 60 nauczycieli. - Jedziemy autokarem a kilka osób dojedzie we własnym zakresie - mówi Joanna Wąsala, prezes Wielkopolskiego Okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Mamy nadzieję, że rząd zwróci uwagę na nasze postulaty. W przeciwnym razie możemy spodziewać się strajku.

  - Mówiąc patetycznie, jesteśmy gotowi umierać za emerytury, płace i czas pracy - mówi Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.
  Dodaje, że zapowiedź ministra Michała Boniego o wycofaniu ze społecznych konsultacji dwóch projektów nowelizacji najważniejszych ustaw oświatowych - ma charakter formalny, bo zmienia wyłącznie tryb procedowania nad propozycjami zawartymi w projektach nowelizacji.
  - Podkreślę, że rząd wycofał się jedynie z konsultacji, ale nie ze swoich propozycji, których skutki zdaniem ZNP, mogą być bardzo groźne dla systemu oświaty - mówi.

  Dzisiaj w siedzibie poznańskiej "Solidarności" rozmawiano na temat ogólnopolskiej manifestacji, która ma przejść ulicami Warszawy w piątek.
  Protest pod hasłem "Godna praca, godna emerytura to godne życie" zorganizowany przez NSZZ Solidarność ma zjednoczyć ludzi z całej Polski, w tym także nauczycieli walczących o zachowanie praw do wcześniejszych emerytur. Związkowcy liczą nawet na 100 tysięcy uczestników z całego kraju.
  - Z Wielkopolski mają wyjechać 22 autokary - zapowiada Jarosław Lange, Przewodniczący Zarządu Regionu Wielkopolskiego "Solidarności" - Spodziewamy się 1,5 tysiąca manifestantów z naszego regionu.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo