"Chłopiec malowany" w finale konkursu!

  "Chłopiec malowany" w finale konkursu!

  SDR

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Spektakl Teatru Polskiego w Poznaniu "Chłopiec malowany" znalazł się w finale konkursu XVII Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
  Piotr B.Dąbrowski jako żołnierz

  Piotr B.Dąbrowski jako żołnierz ©Jakub Wittchen

  Sztuka Piotra Rowickiego "Chłopiec malowany" Piotra Rowickiego zdobyła nagrodę główną oraz nagrodę publiczności w trzeciej edycji konkursu poświęconego polskiej dramaturgii współczesnej Metafory Rzeczywistości, organizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu.

  14 listopada 2010 r. w Teatrze Polskim w Poznaniu odbyła premiera dramatu. Reżyserował Piotr Ratajczak.

  Dramat "Chłopiec malowany" opowiada o matce, która czeka na powrót syna przebywającego na misji wojskowej. Oczekiwanie przerywa wizyta żołnierzy, którzy przychodzą poinformować, że jej syn zginął podczas akcji zbrojnej.

  Kobieta stara się odroczyć moment przekazania wiadomości, ponieważ jedyne co posiada to miłość do syna, jego idealny obraz i nadzieję, że wkrótce powróci on z wojny. Kiedy żołnierze próbują przekazać wiadomość, sytuacja się komplikuje, stopniowo pokazując inną twarz poszczególnych postaci...

  W spektaklu wystapili: Barbara Krasińska (Matka Jacka), Michał Kaleta (Żołnierz 1), Piotr B. Dąbrowski (Żołnierz 2), Paweł Siwiak (Duch Jacka).

  Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie stawiając sobie za cel popularyzację polskiego dramatu współczesnego każdego roku nagradza najciekawsze spektakle w polskim teatrze. 17. edycja konkursu została ogłoszona w październiku 2010 roku; zgłoszonych zostało 85 spektakli z 51 teatrów. Do finału trafiło 11 spektakli.
  Werdykt jury poznamy na początku lipca.

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo