Nagroda Inspiracje dla Pawła Szkotaka

  Nagroda Inspiracje dla Pawła Szkotaka

  SDR

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Paweł Szkotak, reżyser i dyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu, otrzymał Honorową Nagrodę Miasta Gliwice "Inspiracje" za artystyczną kreację wizerunku Ruin Teatru Victoria.
  Paweł Szkotak

  Paweł Szkotak ©Sławomir Seidler

  W 2006 roku Paweł Szkotak wyreżyserował tam arcydzieło klasyki operowej - "Carmen" Georgesa Bizeta, dokładnie sto lat od pierwszej gliwickiej realizacji tej opery. "Carmen" w reż. Pawła Szkotaka odniosła wielki sukces. Spodobała się publiczności i krytykom. Została wyróżniona Złotą Maską województwa śląskiego jako najlepszy spektakl oraz wydarzenie roku. Spektakl został zarejestrowany na płycie DVD z udziałem Małgorzaty Walewskiej w roli tytułowej.

  W 2011 roku Gliwice obchodzą jubileusz wznowienia działalności Teatru Miejskiego Victoria. XIX-wieczny Teatr Victoria został spalony w 1945 roku. Od 1996 roku w ruinach teatru udało się przywrócić działalność kulturalną - od tamtej pory w ruinach Victorii występują najsłynniejsi artyści z Polski i zagranicy.
  Gliwicki Teatr Muzyczny razem z Miastem Gliwice zamierza uratować tę przestrzeń przed degradacją. Dyrektor Gliwickiego Teatru Muzycznego Paweł Gabara planuje stworzenie w tym miejscu nowoczesnego Centrum Sztuki i Teatru "Victoria".

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo