Szreniawa: Cuchnąca przeszkoda

  Szreniawa: Cuchnąca przeszkoda na krajowej "piątce"

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zgubione odpady poubojowe utrudniały przejazd przez ponad dwie godziny

  Zgubione odpady poubojowe utrudniały przejazd przez ponad dwie godziny ©Fot. Straż Gminna w Komornikach

  Przez ponad dwie godziny utrudniony był we wtorek przejazd drogą krajową nr 5 w okolicach Szreniawy. Powód? W pobliżu skrzyżowania z drogą do Muzeum Rolnictwa leżały... odpady poubojowe. Miały trafić do zakładu utylizacji w Śmiłowie. Wypadły jednak z ciężarówki wprost na bardzo ruchliwą trasę.
  Zgubione odpady poubojowe utrudniały przejazd przez ponad dwie godziny

  Zgubione odpady poubojowe utrudniały przejazd przez ponad dwie godziny ©Fot. Straż Gminna w Komornikach

  Jak mówi Andrzej Cierzyński, komendant Straży Gminnej w Komornikach, kierowca samochodu marki Honda na holenderskich numerach rejestracyjnych wyprzedzając ciężarówkę, zajechał jej drogę.

  Prowadzący samochód z odpadami z firmy Farmutil tak gwałtownie zahamował, że z naczepy wysypały się cuchnące odpady. Strażacy ochotnicy z Lubonia, którzy przybyli na miejsce, odmówili ich sprzątnięcia.


  - Usuwanie z drogi tego rodzaju odpadów nie jest naszym zadaniem. Wezwane zostały odpowiednie służby - mówi st. sekcyjny Michał Kucierski, rzecznik KM PSP w Poznaniu.

  Drogowcy nie mają służb do sprzątania odpadów. Porządek na drodze musieli więc zrobić pracownicy obwodu drogowego. Ich zdaniem strażacy mogli chociaż zmyć jezdnię.

  - Straż pożarna ma obowiązek likwidować skutki zdarzeń komunikacyjnych, dlatego jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją - mówi Marek Suchecki, naczelnik wydziału dróg oddziału GDDKiA.

  Około godziny 15 na miejsce przybyła ekipa Farmutilu, by zabrać odpady. Z autostrady takie "zguby" zabiera wynajęta firma. Padlinę z dróg krajowych muszą sprzątać gminy, choć nie są one z tego zadowolone. Wiadomo - to kosztuje. Czy jednak odpady poubojowe są padliną?


  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Też tam byłem

  Sal (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

  Ogromny plus za postawę strażników miejskich, którzy kierowali tam ruchem w tym smrodzie ale mimo to zapewnili możliwość przejazdu, a nie jak policja - od razu stop dla wszystkich i nie obchodzi...rozwiń całość

  Ogromny plus za postawę strażników miejskich, którzy kierowali tam ruchem w tym smrodzie ale mimo to zapewnili możliwość przejazdu, a nie jak policja - od razu stop dla wszystkich i nie obchodzi mnie, że setki ludzi stoją w korku. Ja przejechałem tamtędy w miarę sprawnie, a i tak o mało się nie porzygałem, a oni stali tam Bóg jeden wie, jak długo. Współczuję ale i gratuluję poświęcenia, którego, jak widać z treści artykułu, zabrakło strażakom.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odpady

  Kamil (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  Przejeżdżałem tamtędy około 11 (do 15 przejechały tamtędy setki samochodów) - smród straszliwy - po przyjeździe do domu umyłem natychmiast auto, ale jeszcze przez 3 godziny musiałem je wietrzyć....rozwiń całość

  Przejeżdżałem tamtędy około 11 (do 15 przejechały tamtędy setki samochodów) - smród straszliwy - po przyjeździe do domu umyłem natychmiast auto, ale jeszcze przez 3 godziny musiałem je wietrzyć. Koty zachęcone zapachem przychodziły mi oblizywać opony!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo