W 2015 roku na maturze nie będzie filozofii?

  W 2015 roku na maturze nie będzie filozofii?

  KS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Mniej przedmiotów do wyboru na maturze - proponują rektorzy wyższych uczelni. Ich zdaniem, spis przedmiotów powinien być zmniejszony o filozofię, wiedzę o tańcu, historię muzyki i język łaciński z kulturą antyczną.
  W 2015 roku na maturze nie będzie filozofii?

  ©Fot. Waldemar Wylegalski

  Skąd taki pomysł? Według Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wyniki z egzaminów z tych przedmiotów rzadko brane są pod uwagę podczas rekrutacji na studia.

  Naukowcy sugerują także, by zasady egzaminów dojrzałości - od 2015 roku - przystosować do nowej podstawy programowej. A z niej wynika, że w szkołach ponadgimnazjalnych uczniowie będą uczyć się dwóch - wybranych - przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Dlatego proponują, by oprócz obowiązkowych egzaminów na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki i języka obcego, maturzyści zdawali jeszcze dwa obowiązkowe przedmioty. Tym razem na poziomie rozszerzonym.

  Z kolei przedmioty dodatkowe można podzielić na dwie grupy. W pierwszej byłyby te, z których uczniowie musieliby napisać przynajmniej jeden egzamin (język polski, historia, matematykę, fizyka z astronomią, chemia, biologia, geografia). W drugiej byłyby pozostałe.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TO KPINA

  łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  To kolejna kpina Pani Hall. Jak to rektorzy oczekują? Dlaczego rektorzy oczekują zmniejszeni liczby przedmiotów? Po co tego się domagają? To wymówka Pani Hall aby zaoszczędzić pieniądze. Czy to...rozwiń całość

  To kolejna kpina Pani Hall. Jak to rektorzy oczekują? Dlaczego rektorzy oczekują zmniejszeni liczby przedmiotów? Po co tego się domagają? To wymówka Pani Hall aby zaoszczędzić pieniądze. Czy to jest krok w kierunku rozwijania zainteresowań indywidualnych uczniów, krok w stronę popularyzacji edukacji filozoficznej? Żałosne.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo