Murowana Goślina likwiduje straż miejską...

  Murowana Goślina likwiduje straż miejską...

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Radni z Murowanej Gośliny przystąpili do likwidacji działającej tam od kilku lat straży miejskiej. Najpierw - tłumacząc to poszukiwaniem oszczędności - zredukowano o połowę liczbę zatrudnionych strażników.
  Piotr Kubczak - komendant straży w Murowanej Goślinie

  Piotr Kubczak - komendant straży w Murowanej Goślinie ©Robert Domżał

  CZYTAj - MIASTO OSZCZĘDZA

  A kiedy pozostało ich tylko trzech, opozycyjni radni złożyli wniosek o rozwiązanie straży. Żeby było to możliwe, rada miejska musi zasięgnąć opinii komendanta wojewódzkiego policji. Ostatnia kontrola, jaką policjanci przeprowadzili w Murowanej Goślinie, nie wykazała żadnych uchybień.

  Jak wylicza Piotr Kubczak, komendant goślińskiej straży, jego podwładni w ciągu ostatnich pięciu lat zlikwidowali 86 nielegalnych odpływów ścieków, dzięki czemu woda w rzeczce Trojance spełnia wymagane normy czystości. A to tylko przykład - strażnicy pracowali w dzień i w nocy. Bywało - jak w 2009 roku - że właśnie w nocy pełnili prawie 30 proc. patroli.

  Tomasz Łęcki, burmistrz miasta i gminy Murowamiejskiej jest zdecydowanie przeciwny. Decyduje jednak rada. Radny Leszek Rewers przekonuje, że zadania, jakie realizuje SM mogą wykonywać inni pracownicy urzędu.

  Gdy w Murowanej rozwiązywana jest straż, w Komornikach trwa właśnie nabór. Do 12 maja zainteresowani mogą składać CV.

  - Pracy nam przybywa, ponieważ przybywa mieszkańców, i oczekiwań wobec straży - tłumaczy Andrzej Cierzyński, komendant straży w Komornikach.
  Tylko w ostatnich dniach psy pogryzły tam dwie osoby, w tym dwunastoletnie dziecko.

  - Również w ostatnich dniach zgłoszono nam, że na cmentarzu stał wózek dziecięcy. Odnaleźliśmy właściciela - dodaje.

  Szeregi straży gminnej wzmacniane są też w Dopiewie. Do pracy przyjętych zostało właśnie dwóch strażników.

  - Dzięki temu pracujemy na dwie zmiany, czyli od godziny 6.00 do 22.00. O to wnioskowali sami mieszkańcy - wyjaśnia Zbigniew Kowalczyk, komendant dopiewskiej SG. Nowo przyjęci strażnicy pracowali wcześniej w Poznaniu.

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Głupoty opowiadasz albo nie jesteś stąd

  Anna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

  U nas straż robi lepszą robotę od policji, która nie ruszy tyłka, żeby złapać groźnego psa psa pod szkołą, do leżącego na ulicy człowieka (nie pijaka) przyjechała, jak już karetka z gościem...rozwiń całość

  U nas straż robi lepszą robotę od policji, która nie ruszy tyłka, żeby złapać groźnego psa psa pod szkołą, do leżącego na ulicy człowieka (nie pijaka) przyjechała, jak już karetka z gościem odjechała w siną dal, koło parkujących na całym chodniku samochodów przejeżdża, jakby im się należało, a dzikie wysypiska i śmieciarze wywożący śmieci do lasu "nie są w ich kompetencjach".

  Przyglądam się pracy straży od samego początku jak powstali w Murowanej Goślinie i poza tym, że angażują się w to, co robią, są to ludzie życzliwi dla nas - mieszkańców, czego o policjantach nie da się powiedzieć. Ostatnio pomogli staruszkowi z mojego bloku, który zatrzasnął sobie drzwi od mieszkania, a klucze miał w środku. Zajęli się nim, nawet jego stanem zdrowia. Ciekawe, kto by pomógł temu człowiekowi, jakby ich nie było? Zimą w prywatnym czasie zrobili lodowisko dla dzieci, a co zrobili dla naszych dzieciaków jaśnie oświeceni radni?

  Panu Rewersowi i jego czterem kolegom radzę, żeby swoje prywatne wojenki z burmistrzem rozgrywali swoim kosztem, a nie nas wszystkich, bo my, mieszkańcy dobrze znamy naszą straż, pracujących w niej strażników (i strażniczkę) i bzdur sobie wcisnąć nie damy. Czyżbyś "Ignasiu" był jednym z czterech przybocznych Boskiego Lesia, czy też strażnicy przyłapali cię na czymś brzydkim i teraz łapiesz okazję do odkucia się?

  I jeszcze jedno - ciekawe w jakich "samochodach" strażnicy spalają to paliwo, skoro od samego początku mają tylko jeden?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brawo

  ignacy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Brawo Radni! Zlikwidowano bardzo kosztowną formację, niech inni biorą przykład. Pan burmistrz o powiada o tzw. sukcesach a nie wspomina o tym że jedyną umiejętność jaką posiadają strażnicy to...rozwiń całość

  Brawo Radni! Zlikwidowano bardzo kosztowną formację, niech inni biorą przykład. Pan burmistrz o powiada o tzw. sukcesach a nie wspomina o tym że jedyną umiejętność jaką posiadają strażnicy to spalanie paliwa w samochodach.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo