Wielkopolska: Lisy zostaną zaszczepione

  Wielkopolska: Lisy zostaną zaszczepione

  Piotr Talaga

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od środy do 20 maja w wielkopolskich lasach przeprowadzona zostanie akcja szczepienia żyjących na wolności lisów. Szczepionka zostanie rozrzucona z samolotów.
  Preparaty przeciwko wściekliźnie będą umieszczone w przynętach o kształcie zielono-brązowej kostki . Będą one rozrzucane w lasach, na polach, pastwiskach i nieużytkach rolnych.

  Jak ostrzega Wielkopolski Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu, szczepionki nie należy dotykać ani podnosić. Jeżeli jednak ktoś to zrobi, a w szczególności, jeśli preparat będzie miał kontakt z otwartą raną, oczami, jamą ustną - miejsca te należy obficie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do najbliższej przychodni lekarskiej.

  Ze szczepionką nie powinny mieć także kontaktu zwierzęta domowe. Przez okres najbliższych trzech tygodni nie wolno wypuszczać psów luzem. Gdyby jednak do takiego kontaktu doszło, to należy zgłosić się ze zwierzęciem do weterynarza.

  Wszelkich informacji na temat akcji szczepienia lisów udziela Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu, tel. 61 868 93 47.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo