Chwaliszewo: Magiel Kultury już działa

  Chwaliszewo: Magiel Kultury już działa

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od soboty na Chwaliszewie działa Magiel Kultury - centrum spotkań nie tylko młodzieży, ale i dorosłych mieszkańców dzielnicy. To miejsce dla tych, którzy mają pasję, albo chcą w życiu spróbować czegoś nowego. To także świetlica, w której dzieci mogą ciekawie spędzić czas.
  Magiel, który mieści się w budynku na Tylnym Chwaliszewie, ma być miejscem, gdzie każdy może przyjść z własnym pomysłem dotyczących np. poprawienia warunków mieszkania na Chwaliszewie. Tworzony w ten sposób będzie bank planów, ale też i skarg, które zostaną potem zgłoszone do odpowiednich urzędów.

  SPRZĄTANIE NA CHWALISZEWIE

  Co ciekawe, już w chwili otwarcia Magiel Kultury zaczął łączyć mieszkańców, którzy przyszli porozmawiać z władzami miasta o tym, co im najbardziej przeszkadza, ale też i co sami chcieliby zrealizować. Na spotkaniu pojawili się także Ewa i Zbigniew Łowżyłowie, zapraszając do KontenerArtu, który w tym roku stanie nieco dalej nad rzeką, a także przedstawiciele Nowej Gazowni, pawilonu kultury, który także powstaje na Chwaliszewie i niebawem zostanie otwarty.

  ZAPOMNIANA DZIELNICA

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo