Rozpoczęły się Kaliskie Spotkania Teatralne

  Rozpoczęły się Kaliskie Spotkania Teatralne

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W sobotni wieczór polską prapremierą sztuki Petera Turriniego rozpoczął się w Kaliszu Festiwal sztuki Aktorskiej. Weźmie w nim udział 9 przedstawień z Lublina, Szczecina Warszawy, Wrocławia i Kalisza. Gospodarze zgłosili do konkursu "Mojego Nestroya" Turriniego i "Szklaną menażerię" Tennessee Williamsa.
  "Mój Nestroy" rokuje dobry początek festiwalu. Chociaż sztuka odwołuje się do autentycznej postaci teatru austriackiego z pierwszej połowy XIX wieku, dotyczy w gruncie rzeczy współczesności, w tym również problemów polskiego życia teatralnego. W tytułowej roli zobaczyliśmy Tomasza Kota, który może tę role zapisać po stronie "zwycięstwo". Aktor spędził już w Kaliszu kilka miesięcy i widać, że wszedł w zespół, bo powstało przedstawienie wybitnie zespołowe.

  Dzisiaj publiczność kaliskich Spotkań Teatralnych zobaczy autorska wersję "Turandot", którą z neTTheatre/GrupaCoincidentia zrealizował Paweł Passini i legendarny dramat Tadeusza Słobodzianka "Nasza klasa" wyreżyserowany przez Ondreja Spisaka.

  Festiwal potrwa do 14 maja.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo