Zawody siłaczy w Przeźmierowie wygrał mistrz sztangi

Robert Domżał
Tomasz Nowicki przerzuca ważąca około 340 kg oponę
Tomasz Nowicki przerzuca ważąca około 340 kg oponę Robert Domżał
Mistrz Świata oraz triumfator Mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc czyli Waldemar Baran walczył o tytuł najsilniejszego człowieka gminy Tarnowo Podgórne. I chociaż wygrał, łatwo nie było, a czoło stawił mu dzielnie starszy od niego o 20 lat Zbyszek Zimny z Przeźmierowa.

Do finału zawodów w Przeźmierowie przystąpiło pięciu zawodników. Pięć było też konkurencji. A zaczęli od uścisku Herkulesa, czyli podnoszenia dwóch 120-kilogramowych beczek wiszących na łańcuchach.

Ile czasu można utrzymać takie ciężary w dłoniach? Jacek Gąsiorek, który pierwszy wszedł na podest przez utrzymywał je nad ziemią przez 33 sekundy, kolejny zawodnik był o ponad 10 sekund lepszy. Ale konkurencję wygrał najstarszy, 53-letni siłacz, Zbyszek Zimny z Przeźmierowa, który utrzymał je przez 56 sekund. Kolejne konkurencje nie były wcale łatwiejsze. Zawodnicy musieli w ciągu 90 sekund pięć razy przerzucić oponę ważącą około 340 kilogramów. Najlepiej wyszło to Waldemarowi Baranowi.

CZYTAJ - Zapasy: Poznańscy atleci najlepsi w Polsce

"Spacer farmera" polegający na przenoszeniu dwóch 80-kilogramowych ciężarów w kształcie walizki najlepiej wyszedł Przemysławowi Karwańskiemu. Ostatecznie zwycięzcą został Waldemar Baran, ale czyż mogło być inaczej, skoro jest to trzykrotny mistrz świata pięciokrotny mistrz Europy, siedmiokrotny mistrz Polski w wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej.

Drugie miejsce wywalczył Przemysław Karwański, a trzecie Zbyszek Zimny. W zawodach siłaczy organizowanych w gminie Tarnowo Podgórne uczestniczył on już po raz piąty. Dwa razy zwyciężał w nich, a dwukrotnie był drugi.