Powstaje nowy projekt DePtaka

  Powstaje nowy projekt DePtaka

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  - Jeszcze musi minąć trochę czasu i dojdziemy do kompromisu - stwierdzili przedstawiciele mieszkańców ulicy Półwiejskiej na kolejnym spotkaniu z firmą Deptak Projekt P2, inwestorem Centrum Półwiejska 2.
  CZYTAJ - JEST KOMPROMIS

  Firma Deptak P2 jest trzecią, który chce budować u zbiegu ulic Półwiejskiej i Krysiewicza. Jak do tej pory mieszkańcom udawało się skutecznie blokować poprzednie propozycje. Teraz nowy właściciel terenu postanowił, że wszystkie etapy nowego projektu, którego autorem jest Grzegorz Kołodziej, będą konsultowane z protestującymi.

  Ponad dwie godziny na spotkaniu z poznaniakami, główny projektant, Beata Kijowska, członek zarządu firmy, a także konstruktorzy i konsultanci wyjaśniali wszystkie wątpliwości dotyczące projektu. Na razie pokazano jedynie zarys. Nie ma jeszcze koncepcji fasady. Półwiejska 2 ma być niższa o dwie kondygnacje, od tego, który miał powstać wcześniej. Dwa górne piętra zostaną cofnięte w stosunku do ulicy Krysiewicza. Obiekt będzie miał jedną, a nie cztery podziemne piętra. Ma być bardziej zharmonizowany z otoczeniem.

  Mieszkańcy cały czas jednak boją się, że nowy budynek ograniczy nasłonecznienie, szczególnie kamienicy przy ulicy Szymańskiego. Boją się też o zakłócenie równowagi wód gruntowych i wytrzymałość kamienic, kiedy rozpoczną się wykopy. Nie zgadzają się także z tym, że inwestor jest w posiadaniu prawomocnej decyzji o warunkach zabudowy, bo jak twierdzą zaskarżyli ją i ma zostać odwołana.

  Chcą, by centrum było jeszcze niższe i by jego granica od strony placu Wolności biegła zgodnie z linią kamienicy stojącej u zbiegu ulic Szymańskiego i Krysiewicza. Walczyć będą także o to, by działka została zabudowana jedynie w 75, a nie 95 procentach.

  - Staramy się cały czas wyjaśniać wszystkie wątpliwości. Idziemy na kompromis, ale jesteśmy też zdeterminowani, by centrum powstało - twierdzi Beata Kijowska, członek zarządu Deptak Projekt P2.
  - Chcemy, by to miejsce nie straszyło, a zdobiło Poznań.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo