Poznań: MPK rozpoczęła remonty torowisk

  Poznań: MPK rozpoczęła remonty torowisk

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań: MPK rozpoczęła remonty torowisk

  ©Infografika Zviad Glonti

  W ten weekend na placu Wielkopolskim. Ale już wkrótce również na Kaponierze, moście Teatralnym, ulicy Grunwaldzkiej i rondzie Jeziorańskiego. MPK zaczyna sezon remontowy.
  Poznań: MPK rozpoczęła remonty torowisk

  ©Infografika Zviad Glonti

  Od sobotniego poranka ekipa MPK rozpocznie remont wyjazdu i wjazdu na plac Wielkopolski (od strony Śródki). Mimo że to niewielki odcinek, to jednak bardzo skomplikuje życie pasażerom. Tramwaje nie będą jeździć na odcinku od Śródki do placu Wielkopolskiego.

  - Takie remonty wykonujemy w weekendy, żeby pasażerowie odczuwali je jak najmniej - mówi Jan Firlik, dyrektor przewozów tramwajowych w MPK.

  Tym bardziej że są to rutynowe działania, które można zaplanować. Szyny zużywają się i służby MPK muszą je wymieniać lub szlifować.

  W związku z pracami zmienią się trasy przejazdu tramwajów czterech linii, nr: 4, 5, 8 i 17.
  - Na ulicy Starołęckiej funkcję linii nr 17 przejmą tramwaje linii nr 5. Będzie to możliwe, ponieważ linia "piątki" zostanie wydłużona z pętli Stomil do pętli Starołęka - wyjaśnia Rafał Kupś, szef Zarządu Transportu Miejskiego.

  Nie oznacza to jednak, że tramwaje linii 17 nie wyjadą z zajezdni. Będą kursować, ale tylko na trasie z Ogrodów na plac Wielkopolski (w sobotę od 9 do 15 co 7 minut, w pozostałych godzinach co 10 minut).
  Pozostałe linie będą omijać wyłączony z ruchu odcinek, jeżdżąc ulicami Podgórną i Gwarną.

  - Bilety trasowe będą ważne na objazdach - zapewnia Rafał Kupś.
  MPK uruchomi linię autobusową "za tramwaj". Każdy, kto będzie chciał wysiąść na jednym z przystanków przy wyłączonej z ruchu trasie, będzie mógł nim pojechać. Autobusy rozpoczynać i kończyć trasę będą na przystanku rondo Śródka w kierunku katedry. Będą jeździły z taką samą częstotliwością, jak tramwaje linii nr 17.

  W najbliższym czasie podobne remonty prowadzone będą również w innych częściach miasta. Kaponiera, most Teatralny, skrzyżowanie obok dworca PKS, skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Matejki oraz Bukowskiej z Przybyszewskiego czy rondo Jeziorańskiego to tylko niektóre z nich.
  - Prace będą wymagały zamk-nięcia ruchu. Również na dwa, trzy dni - ostrzega Firlik.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo