Poznań: Kontrola PIP w Teatrze Nowym nie wystarczy

  Poznań: Kontrola PIP w Teatrze Nowym nie wystarczy

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sprawdzenie przestrzegania obowiązku przeciwdziałania mobbingowi przez pracodawcę - to było przedmiotem dociekań inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy w Teatrze Nowym w Poznaniu. PIP przeprowadziła kontrolę w teatrze 15 i 20 kwietnia.
  PRZECZYTAJ TAKŻE: Poznań: Rodzinne związki w Teatrze Nowym

  Kontrola była efektem zapowiedzi marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka, który w marcu deklarował, że zajmie się sprawą publicznego teatru. Wówczas pojawiły się m.in. informacje o złych relacjach zespołu z dyrektorem placówki Januszem Wiśniewskim.

  PRZECZYTAJ TAKŻE: Poznań: Do Afryki za pieniądze podatnika

  Co można wyczytać z ustaleń inspektorów? Okazuje się, że w Teatrze Nowym w regulaminie pracy nie określono zasad przeciwdziałania mobbingowi ani postępowania w przypadku zgłoszenia przez pracownika informacji o zachowaniach naruszających zasady współżycia społecznego. W konsekwencji PIP zobowiązał teatr do wprowadzenia procedur przeciwdziałania mobbingowi.

  PRZECZYTAJ TAKŻE: Kom(isja)edia w Teatrze Nowym

  PIP nie rozstrzygnął jednak, czy w Teatrze Nowym w Poznaniu rzeczywiście miał miejsce mobbing wobec zatrudnionych pracowników. Jak czytamy w piśmie: "Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu w zakresie polityki antymobbingowej koncentruje się wokół działań profilaktycznych". Co na to marszałek?

  - Sprawdziliśmy możliwości PIP i - jak się okazuje - są one w tym przypadku ograniczone, tzn. nie dotykają sedna sprawy, to jest relacji pomiędzy dyrektorem Teatru a jego pracownikami - przyznaje marszałek Marek Woźniak.

  - W świetle ustaleń kontrolerów i wystąpienia pokontrolnego sprawa nie posunęła się do przodu. W związku z tym będę szukał własnego rozwiązania tej kwestii. Nie wykluczam spotkania z reprezentacją pracowników Teatru - zapowiada marszałek.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To dziennikarze mobbingują tego dyrektora!

  przewidujący(przedtem kolega...) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  A nie mówiłem już przed miesiącem, że nie popuszczą i będą cisnąć władze, a urzędnicy się zmęczą albo przestraszą takim naciskiem gazeciarzy? PIP nie znalazł w teatrze chetnych do nadawania na...rozwiń całość

  A nie mówiłem już przed miesiącem, że nie popuszczą i będą cisnąć władze, a urzędnicy się zmęczą albo przestraszą takim naciskiem gazeciarzy? PIP nie znalazł w teatrze chetnych do nadawania na dyrektora? Teraz marszałek poszuka? Jakby nie znalazł ( nie wierzę , zawsze sie znajdą jacyś niezadowoleni albo usłużni) to i tak nieważne. Dzienniakarze wiedzą lepiej niż publiczność, lepiej niż radni a teraz lepiej niż komisje i kontrole. Najwyżej będą też wiedzieć lepiej niż marszałek. Zresztą on już chyba ma dość, mówiłem, że spuchnie, pewnie już zbiera kwity na dyrektora. A jak prasa kogoś mobinguje to kto jest takim marszałkiem od prasy? Powiedzcie, bo ja nie wiem. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kontrola PIP w Teatrze Nowym

  blondynka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Już nie "konflikty" tylko "mobbing"? Dziennikarze ruszyli głową i jest nowa "wrzutka", nowy temacik na Wiśniewskiego. I władza to kupiła od razu.Bo marszałek stwierdza, że po kontroli PIP "sprawa...rozwiń całość

  Już nie "konflikty" tylko "mobbing"? Dziennikarze ruszyli głową i jest nowa "wrzutka", nowy temacik na Wiśniewskiego. I władza to kupiła od razu.Bo marszałek stwierdza, że po kontroli PIP "sprawa nie posunęła się do przodu". Czy to znaczy, że dopi ero jak się uda przyłapać na czymś dyrektora to będzie "do przodu" ? Czy to znaczy, że marszałek już sprzedaje dyrektora za święty spokój od prasy? Ilu jeszcze zanim się dobiorą do niego samego? zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo