Jeżyce: Rada osiedla krytykuje strefę parkowania

  Jeżyce: Rada osiedla krytykuje strefę parkowania

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zbyt wąskie przejścia, znaki stojące na środku chodnika, parkomaty ustawione w przypadkowych miejscach. To tylko część usterek, na jakie narzekają radni osiedla Jeżyce. Chcą spotkać się z drogowcami i wspólnie dokonywać odbioru prac.
  Radni narzekają na niedoróbki w jeżyckiej strefie

  Radni narzekają na niedoróbki w jeżyckiej strefie ©Katarzyna Fertsch

  Radni uważają, że strefa jest robiona w przypadkowy sposób, bez przemyślenia.

  CZYTAJ TAKŻE:


  STREFA PARKOWANIA NA JEŻYCACH

  CHAOS NA JEŻYCACH W PIERWSZYM DNIU OBOWIĄZYWANIA STREFY

  - W niektórych miejscach, na przykład na ulicy Długosza, chodnik jest tak wąski, że mieszkańcy chodzą jezdnią - opowiada Oskar Paprocki, radny osiedla.

  Ich niepokój budzi stan samych chodników (odpadają płytki, są dziurawe) oraz miejsc wyznaczonych do zostawiania samochodów.


  Przedstawiciele mieszkańców mają nadzieję, że wszystko zostanie naprawione i że drogowcy wysłuchają ich propozycji. Sytuację rozwiązałoby w niektórych miejsca zlikwidowanie kilku miejsc postojowych.

  Między innymi w tej sprawie rada osiedla spotka się w przyszłym tygodniu z przedstawicielami Zarządu Dróg Miejskich.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Strefa absurdów

  Jaro (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 13

  Strefa postoju, którą wyznaczył ZDM na Jeżycach to przykład na to, że pracownicy ZDM nie mają pojęcia o przepisach kodeksu drogowego. Doszło do absurdu, że w miejscach dotychczas objętych zakazem...rozwiń całość

  Strefa postoju, którą wyznaczył ZDM na Jeżycach to przykład na to, że pracownicy ZDM nie mają pojęcia o przepisach kodeksu drogowego. Doszło do absurdu, że w miejscach dotychczas objętych zakazem parkowania, teraz po wyznaczeniu strefy można parkować, mimo że pozostałość chodnika która pozostała pieszym jest za wąska. Strefa to dobry pomysł na uregulowanie miejsc parkingowych, ale należy ją najpierw prawidłowo stworzyć, a później czerpać z tego zyski. Krawężniki też są za wysokie, co niejednokrotnie uniemożliwia niektórym pojazdom zaparkowanie, jak również powoduje niepotrzebne zpowolnienie ruchu przez samochód usiłujący zaparkować. A tak na marginesie pytanie do rzecznik ZDM Pani Wesołowskiej: Kiedy ZDM chce usunąć DZIURY na ulicy Dąbrowskiego od Ogrodów w kierunku zachodnim? to skandal aby dwa miesiące nie wystarczyły,aby załatać wyrwy na głównej ulicy miasta. Może trzeba przeprowadzić zmiany personalne w ZDM aby zaradzić wszechobecnemu bałaganowi, który widać na ulicach miasta. Niestety ZDM to jest ogromny wstyd dla miasta Poznania, jak również dla Pana Prezydenta Grobelnego.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo