Policzmy się z rakiem

  Policzmy się z rakiem

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Od poniedziałku aż do 16 maja każdy, kto pokonał raka może się jeszcze raz z nim "rozprawić'". Po raz drugi rozpoczyna się bowiem kampania "Policzmy się rakiem".
  - Chcemy poprzez naszą kampanię pokazać, że rak jest uleczalny - mówi dr Dariusz Godlewski z Fundacji Ludzie dla Ludzi, pomysłodawca akcji. - Zależy nam na zmianie nastawienia do nowotworu ze strony chorych.

  NAJMNIEJSZA OPERACJA

  W Polsce od 10-15 proc. ludzi z diagnozą nowotworu w ogóle nie podejmuje leczenia. Poddają się na starcie.
  - Ważne jest, aby raka "odczarować", pokazać ile osób po chorobie nowotworowej żyje, pracuje, zakłada rodziny, uprawia sport - mówi Godlewski.

  Aby policzyć się rakiem wystarczy w dniach od 9 do 6 maja wejść na stronę www.policzmysie.pl i dodać odwagi innym. Rok temu - podczas pierwszej edycji akcji- z rakiem "policzyło się" ponad 10 tys. Polaków. Organizatorzy liczą, że w tym roku ta liczba będzie przekroczona.

  - Ta akcja miała być przeprowadzana raz w roku, a w międzyczasie strona internetowa zostanie wygaszona - opowiada Godlewski.
  Okazało się jednak, ze ludziom, którzy tam się pojawili stała się potrzebna. Z wpisów i historii, które pojawiły się przy okazji ubiegłorocznej akcji powstała książeczka, którą teraz rozprowadzana jest na szpitalnych oddziałach onkologicznych.

  BĘDĄ WIĘCEJ OPEROWAĆ

  W tym roku organizatorzy chcą, by prócz osób, które wygrały z nowotworem na stronę www.policzmysie.pl wchodzili również ci, którzy akcję wspierają.

  Społeczna Fundacja "Ludzie dla ludzi" powstała w 1989 roku w Poznaniu i zajmuje się szeroko rozumianymi problemami onkologicznymi. Od lat promuje aktywną postawę wobec zagrożenia rakiem, organizuje bezpłatne badania profilaktyczne, dofinansowuje szkolenia lekarzy i personelu medycznego oraz pomaga w przywróceniu sprawności psychicznej i fizycznej chorym, którzy przeszli leczenie onkologiczne.


  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo