Poznań: Kiermasz roślin w weekend

  Poznań: Kiermasz roślin w weekend

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W sobotę i niedzielę, od godziny 10 do 17 na terenie parku Wilsona w sąsiedztwie Palmiarni Poznańskiej, będzie czynny kiermasz promujący konkurs "Zielony Poznań".
  - Na stoiskach będzie można kupić rośliny, nawozy, fachowe wydawnictwa - mówi Maria Rębowska z Wydziału Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Urzędu Miasta. - Zainteresowani mogą także skorzystać z fachowych porad ogrodników.

  Co roku cieszy się on dużą popularnością wśród poznaniaków. Mieszkańcy chętnie kupują tutaj rośliny ozdobne na balkony i do ogrodu. Kiermasz ogrodniczy tradycyjnie towarzyszy "Zielonemu Poznaniowi". Dlatego na jednym ze stoisk można będzie zapoznać się z regulaminem konkursu oraz zgłosić swój udział w tej rywalizacji.

  Można to zrobić także w innym dniu w siedzibach rad osiedli, na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych czy w Wydziale Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Urzędu Miasta, który znajduje się przy ul. Libelta. Zgłaszać można się do 20 czerwca.

  Obiekty rywalizować będą w pięciu kategoriach: zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe i szkolne, zielone podwórka; balkony, loggie, tarasy i okna; ogrody przydomowe; działki na terenach ROD; pasy zieleni (utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego lub wiosną tego roku na terenach, które wcześniej nie były zagospodarowane).

  Konkurs będzie dwuetapowy. W pierwszym obiekty ocenią rady osiedla oraz ROD-y. Te, które zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu pod lupę wezmą członkowie Miejskiej Komisji Konkursowej.

  W jej skład wchodzą przedstawiciele Ogrodu Botanicznego, Katedry Terenów Zieleni i Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i Urzędu Miasta.

  Przy wyborze zwycięzców bierze się pod uwagę, czy np. ogród jest pielęgnowany i prawidłowo zadbany. Liczy się także kompozycja oraz różnorodność zastosowanych gatunków i odmian roślin.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo