Majówka musi mieć jakość

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dni wolnych od pracy co roku nam przybywa, ale według statystyk Polacy poza domem wypoczywali w 2009 roku jedynie tydzień.
  ZOBACZ JAK WYGLADAŁA MAJÓWKA NA ROLKACH

  Oznacza to, że nasze plany wyjazdowe pokrywają się raczej z tradycyjnym urlopem w wakacje, a łączone w "mosty" dni wolne wykorzystujemy bez planu i raczej w domu. Tymczasem warto zaplanować sobie wypoczynek choćby kilku-dniowy, bo ważniejszy od długości urlopu jest sposób, w jaki go spędzamy.

  Na prace biurowe, domowe, zawodowe, z konieczności i dla przyjemności przeznaczamy średnio prawie 500 minut dziennie, czyli ponad osiem godzin w ciągu dnia. Dodatkowo nie potrafimy odpoczywać, a tym samym pozostawiamy sobie wolną drogę do wypalenia zawodowego.

  - Życie zawodowe pochłania średnio 1/3 doby, a nawet więcej. Pracujemy od rana do późnego popołudnia, spędzając w pracy więcej czasu niż z własną rodziną - tłumaczy Sławomir Wolniak, lekarz psychiatra. - Jeśli życie zawodowe dostarcza wielu sytuacji stresowych, a relacje z ludźmi są złe, do tego przeszkadza nam niesatysfakcjonujące wynagrodzenie, jesteśmy w pierwszej kolejności narażeni na syndrom wypalenia zawodowego, czyli dojmującego uczucia braku satysfakcji i przyjemności z wykonywanych obowiązków.

  Do regeneracji sił dobrą okazją jest właściwie każdy majowy weekend. Warto oderwać się w tym czasie od internetu, telewizora i kanapy.
  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo