Poznań: W MPK nie brakuje superbohaterów

  Poznań: W MPK nie brakuje superbohaterów

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Po drodze do pracy poznański motorniczy ratuje dziewczynkę, która wpadła pod przejeżdżający motor. Następnie odbiera złodziejowi torebkę i oddaje ją poszkodowanej staruszce. Nic dziwnego: spod zielonej koszuli wystaje mu symbol superbohatera...
  Przemysław Wojkiewicz wcielił się w rolę supermotorniczego

  Przemysław Wojkiewicz wcielił się w rolę supermotorniczego ©Fot. Katarzyna Fertsch

  To scenariusz filmu, który reklamuje czwartą edycję konkursu na motorniczego roku. W środę kręcono zdjęcia na terenie zajezdni przy Głogowskiej.

  W rolę supermotorniczego wcielił się zwycięzca drugiej edycji konkursu Przemysław Wojkiewicz. Od czasu zwycięstwa nie startuje już w rywalizacji. Na planie filmowym spotkał się z kolegami i koleżanką z zajezdni.

  - Premierę filmiku planujemy na poniedziałek. Wtedy będzie można go zobaczyć na naszej stronie internetowej oraz na antenach poznańskich telewizji - wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.
  A obejrzeć warto, bo zakończenie reklamówki jest dość zaskakujące.

  W tym roku do walki o tytuł motorniczego roku stanie 64 kandydatów (w tym 11 pań). Dla wszystkich prowadzenie tramwaju to nie tylko praca, ale i pasja. Są wśród nich sportowcy, miłośnicy wędkarstwa i komputerów czy modelarze.

  - W tym roku jest wśród nich na przykład Michalina - z zawodu pielęgniarka, która z miłości do tramwajów porzuciła swoją profesję oraz Krzysztof, który kultywuje rodzinne tradycje i za sterem tramwaju zasiadł, idąc w ślady ojca - dodaje Iwona Gajdzińska.

  Konkurs składa się z kilku etapów. Uczestnicy rozwiązują testy, są obserwowani podczas jazdy przez specjalną komisję (obserwatorzy ocenią płynność jazdy, przestrzeganie przepisów, obsługę przystanków, kulturę osobistą i stosunek do pasażerów). Równolegle z obserwacjami ruszy też plebiscyt dla pasażerów, którzy będą mogli głosować na swoich faworytów, wysyłając SMS-y lub e-maile.

  Motorniczego roku 2011 poznamy 11 czerwca.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo