Wielkopolska: Na całym świecie śledzą, co robią nasze...

  Wielkopolska: Na całym świecie śledzą, co robią nasze bociany

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Powiat ostrowski staje się mekką dla pasjonatów podglądania bocianów. Oprócz funkcjonującego już szósty sezon "internetowego" gniazda w Przygodzicach powstały dwa kolejne - w Lewkowie i Raszkowie. Z wszystkich trzech miejsc obraz jest na bieżąco przekazywany za pośrednictwem kamer.
  Przekaz z bocianich gniazd interesuje internautów nawet z egzotycznych Seszeli

  Przekaz z bocianich gniazd interesuje internautów nawet z egzotycznych Seszeli ©Fot. Archiwum

  Bocianie gniazdo w Lewkowie istnieje już wiele lat. Od kilku tygodni można je obserwować na www.bociany.tv.

  PRZECZYTAJ TAKŻE: WIELKOPOLSKA: PIERWSZE BOCIANY JUŻ PRZYLECIAŁY

  - Widok jest bardzo dobry. Wcześniej czegoś takiego nie mieliśmy w naszej wiosce. Wiele osób dzięki bocianom dowie się o Lewkowie - mówi mieszkanka tej wioski Maria Karolak.

  W podobnym czasie co w Lewkowie "wystartowało" także internetowe gniazdo w Raszkowie. Po długiej przerwie, w ubiegłym roku bociany zbudowały sobie gniazdo na kominie przy ulicy Jarocińskiej, zaledwie 60 metrów od Rynku. Dochowały się dwójki potomstwa.

  - Zachęceni tym zimą naprawiliśmy im gniazdo, a na sąsiednim kominie znalazło się miejsce na kamerę. Ku naszej radości bociany znowu przyleciały, choć kazały na siebie długo czekać. Nadaliśmy im już imiona Raszko i Zośka. Po cichu liczymy, że poprawią nam przyrost naturalny - mówi burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak.

  Na razie lewkowskie i raszkowskie bociany ustępują sławą przygodzickim, które już szósty sezon istnieją w internecie na www.bociany.ec.pl.

  Wśród najbardziej egzotycznych państw, z których notowano wejścia są Belize, Bhutan, Czad, Gwinea Równikowa, Mikronezja, Saint Pierre i Miquelon, Seszele, Somalia i Surinam.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo