Nurkowie szukają zwłok w Kanale Mosińskim [ZDJĘCIA, FILM]

  Nurkowie szukają zwłok w Kanale Mosińskim [ZDJĘCIA, FILM]

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nurkowie wypływają łodzią na poszukiwania
  1/4
  przejdź do galerii

  Nurkowie wypływają łodzią na poszukiwania ©Robert Domżał

  Kilkudziesięciu strażaków poszukuje zwłok mężczyzny, które zauważyli w Kanale Mosińskim wędkarze.
  Łowiący ryby dostrzegli coś, co - ich zdaniem - przypominało ciało człowieka. Zwłoki próbowali sami wydostać z wody. Były jednak za daleko od brzegu, na którym się znajdowali. Kiedy przeszli kładką na przeciwległą stronę, domniemane zwłoki zniknęły. Powiadomili więc służby ratownicze.

  ZOBACZ: JAK STRAŻACY SZUKAJĄ ZWŁOK W KANALE

  Niemal w tym samym czasie w komisariacie policji w Mosinie zjawił się mieszkaniec tej miejscowości, informując o zaginięciu krewnego.

  Na kanale w okolicach ulicy Targowej zjawili się nie tylko strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, lecz także kadeci ze Szkoły Aspirantów Pożarnictwa, jednostki specjalistyczne, czyli nurkowie oraz Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa i Grupa Poszukiwawczo Ratownicza z psami.

  Chociaż Kanał Mosiński wydaje się niezbyt szeroki, jednak warunki w jakich przeprowadzane są poszukiwania ocenia się jako trudne. Nurt jest bardzo silny i dlatego łódź, na której znajdują się strażacy trzeba asekurować linami.  Zobacz też:

  Konferencja po meczu Kolejorza Chuligani demolowali stadion - Film

  - Widoczność jest nie większa niż na 30 centymetrów. Woda, szczególnie na zakolach, zakrętach i tam, gdzie są zwalone drzewa i krzewy, sięga aż pięciu metrów głębokości - mówi st. sekcyjny Michał Kucierski - nurek, a zarazem rzecznik prasowy KM PSP w Poznaniu.

  Do poszukiwań strażacy-nurkowie używają więc specjalnej kamery wziernikowej.
  - Na monitorze widzimy wszystko, co znajduje się na dnie, a więc i ryby i przesuwający się piasek - wyjaśnia kpt. Piotr Mądry.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo