Leszno: Zwolnienia w SEWS ruszają w maju

  Leszno: Zwolnienia w SEWS ruszają w maju

  Karolina Sternal

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Prawdopodobnie w maju pierwsi pracownicy zakładu SEWS - Polska otrzymają wypowiedzenia. W ten sposób Sumitomo rozpocznie likwidowanie fabryki w Lesznie.
  O tym, że firma zakończy produkcję wiązek elektrycznych do samochodów, pracownicy dowiedzieli się pod koniec stycznia. Powodem decyzji są kończące się kontrakty i brak kolejnych zamówień. Mniej oficjalnie wiadomo, że japoński koncern zaczął inwestować w północnej Afryce, gdzie siła robocza jest tańsza niż w Polsce. W zakładzie w Lesznie pracuje 950 pracowników, w tym głównie kobiety.

  NA CO MOGĄ LICZYĆ ZWALNIANI PRACOWNICY?

  OBRADY OKRĄGŁEGO STOŁU W SPRAWIE SEWS

  Jednocześnie obok SEWS-Polska funkcjonuje tu druga fabryka należąca do Sumitomo, która także zostanie zamknięta. Tu zatrudnionych jest 150 osób, co oznacza, że w sumie pracę straci ponad tysiąc osób.

  Kiedy w SEWS-Polska rozpocznie się wręczanie wypowiedzeń i ile osób obejmie ona w pierwszym etapie, kierownictwo zakładu ma się dowiedzieć w najbliższych dniach.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niech ida na skargę do solidarności

  Jerzy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 18

  niech ida na skargę do solidarnoiści,przecież to solidaruchy głosiły hasełka 1/ solidarność zarejestrujecie bułki z szynką jeść będziecie 2/ mamy rowne żołądki ha,ha,ha ale was solidaruchy...rozwiń całość

  niech ida na skargę do solidarnoiści,przecież to solidaruchy głosiły hasełka 1/ solidarność zarejestrujecie bułki z szynką jeść będziecie 2/ mamy rowne żołądki ha,ha,ha ale was solidaruchy wydymały można powiedzieć że od tyłu i bez mydła.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo