Film o morderstwie Oli z Biedaszek

  Film o morderstwie Oli z Biedaszek

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wizja lokalna

  Wizja lokalna ©kadr z filmu

  Nawet najbardziej poruszająca zbrodnia po pewnym czasie znika w ludzkiej niepamięci. Niesłychanie trudno zatem utrwalić jej wpływ na społeczność, w której się dokonała - udało się to Rafałowi Przybyłkowi i Jędrzejowi Niestrojowi, autorom filmu dokumentalnego "Przyszedł człowiek i wziął". W czwartek jego pokaz w Poznaniu.
  Wizja lokalna

  Wizja lokalna ©kadr z filmu

  Gdy 14 czerwca 2002 roku we wsi Biadaszki (powiat wieruszowski) zaginęła 8-letnia Ola Bielawska, nikt nie spodziewał się, że to początek jednej z najbardziej niezwykłych historii w polskiej kryminalistyce.

  NIE CHCĄ MIESZKAĆ OBOK MORDERCY

  Dziewczynka nie odnalazła się, nie znaleziono też żadnych śladów zbrodni.
  Dopiero w marcu 2003 roku policja zatrzymała sąsiada Bielawskich, 25-letniego wówczas Roberta B. który przyznał się do zabicia Oli i opisał szczegółowo, jak pozbył się jej zwłok. Tyle, że później odwołał zeznania - dla śledczych jedynym dowodem pozostały kosmyki włosów Oli.

  Mimo to Roberta B. skazano w procesie poszlakowym - biegli uznali, że przy swych możliwościach intelektualnych nie byłby w stanie tak szczegółowo opisać rozkładu ciała, gdyby nie brał udziału w jego ukryciu. - I tak dobrze z tego wyszedłem - mówi Robert B. autorom filmu, siedząc już w celi więzienia w Sieradzu.

  STRONA GŁÓWNA GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO

  "Przyszedł człowiek i wziął" nie jest jednak typowym dokumentem o zbrodni. Autorom filmu udało się wniknąć w zamkniętą społeczność głębokiej prowincji i zarejestrować emocje, jakie towarzyszą mieszkańcom wsi: oszalałej z robaczy matki, która do dziś ma nadzieję na odnalezienie żywej córki, pełnego dystansu ojca (przez pewien czas podejrzanego o udział w zbrodni), a także rodziny mordercy.
  1 »

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ola Bielawska

  Em (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Na jakim etapie jest teraz sprawa zabójstwa Oli? Bo się stało z oprawcą?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wyszedł

  Biedna Ola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  po 7 latach wyszedł na wolność, wyrok 7 lat, potem 25 za zabojstwo, i znowu 7 lat, ten 3 wyrok zapadl gdy sprawca odsiedzial juz 6 lat, wyszedł chyba w 2015, nie maciała to i wyrok marny, tak samo...rozwiń całość

  po 7 latach wyszedł na wolność, wyrok 7 lat, potem 25 za zabojstwo, i znowu 7 lat, ten 3 wyrok zapadl gdy sprawca odsiedzial juz 6 lat, wyszedł chyba w 2015, nie maciała to i wyrok marny, tak samo i bedzie z Adamem Z w sprawię Ewy Tylman. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo