Kalisz: Kursy KLA po nowemu

  Kalisz: Kursy KLA po nowemu

  Andrzej Kurzyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kalisz: Kursy KLA po nowemu

  ©Andrzej Kurzyński

  Wraz z początkiem mają w rozkładzie jazdy autobusów KLA doszło do prawdziwej rewolucji. Spółka zawiesiła obsługę linii 5B, 12A i 19S, a pozostałe linie zostały dostosowane do nowego układu sieci komunikacyjnej. Nowy rozkład jazdy dotyczy więc linii 1, 2, 5, 12, 12K, 15, 16, 18, 19.
  Kalisz: Kursy KLA po nowemu

  ©Andrzej Kurzyński

  Powodem zawieszenia części linii jest brak porozumienia samorządu Kalisza, który jest właścicielem KLA, z kilkoma ościennymi gminami, które nie chcą dopłacać do usług świadczonych przez kaliskiego przewoźnika. Autobusy KLA nie pojadą już m.in. do Pleszewa i Zbierska.

  - Spółka podjęła więc starania, aby ostatnie decyzje sąsiednich samorządów miały jak najmniejszy skutek dla pasażerów poruszających się po mieście komunikacją zbiorową - zapewnia Filip Żelazny, członek zarządu Kaliskich Linii Autobusowych.

  Do tego dochodzą jeszcze sezonowe zmiany w rozkładzie jazdy KLA. W soboty i niedziele uruchomione zostały dodatkowe kursy linii 3A z ul. z H. Sawickiej do miejscowości Szałe oraz cztery kursy linii nr 6 przez ulicę Długą.

  Czytaj także: Kalisz: Były prezes linii autobusowych wygrał w sądzie

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo