Mosina: Strzelecka z kanalizacją i mnóstwem zieleni

  Mosina: Strzelecka z kanalizacją i mnóstwem zieleni

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Do końca czerwca trwać mają ostatnie prace związane z budową ulicy Strzeleckiej w Mosinie - największej inwestycji drogowej w gminie. Ulica będzie miała 2,3 tys. metrów długości. Jej budowa kosztować będzie miejską kasę około 6 milionów złotych, ale też zakres prac jest szeroki.
  Oprócz samej jezdni budowane są nowe chodniki i kanalizacja deszczowa, która odprowadzi wody opadowe także z okolic ulicy Towarowej. Powody do zadowolenia będą mieli nie tylko kierowcy i piesi, ale także cykliści.

  To właśnie myślą o nich wybudowano ścieżkę rowerową. We wszystkich miejscach, w których jest to możliwe, jest ona oddzielona od ulicy niskim żywopłotem. Ścieżka rowerowa wzdłuż Strzeleckiej utworzy atrakcyjny szlak łączący Krosinko z Krosnem i wiodła będzie do centrum Mosiny.


  Czytaj także: Mosina: Uchwalą budżet

  Czytaj także: Mosina: PSE o krok bliżej dokończenia budowy

  Roboty na Strzeleckiej zaczęły się od strony Krosna. Jako pierwszy powstał kolektor deszczowy na odcinku od osiedla Mosińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego do ulicy Piaskowej. To właśnie dzięki niemu możliwy będzie odbiór wody deszczowej. Przy budowanej właśnie ulicy powstaną także pasy zieleni z trawnikami, krzewami i drzewkami.

  - Przy okazji budowy ulicy zmieniono organizację ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Leszczyńskiej, Śremskiej, Wawrzyniaka, Mostowej i Łaziennej, ponieważ często dochodziło tam do kolizji - podkreśla
  Zofia Springer, burmistrz Mosiny.

  Po zakończeniu prac w okolicy ulicy Łaziennej powstanie także mały parking oraz placyk, na którym będą mogły zawracać samochody.

  Wzdłuż łącznika między ulicami Strzelecką a Leszczyńską powstaną po obu stronach jezdni zatoki postojowe.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo