Matura już za dwa dni - na początek język polski

  Matura już za dwa dni - na początek język polski

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Majowe odliczanie rozpoczęte. Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych - już w środę - przystąpią do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Pierwszy - obowiązkowy dla wszystkich egzamin rozwiązywany na poziomie podstawowym - rozpocznie się o godzinie 9.
  Następnego dnia maturzyści przystąpią do egzaminu z matematyki. On też jest obowiązkowy.

  - Trzeci obowiązkowy egzamin sprawdza umiejętności językowe maturzysty - wyjaśnia Karol Lehmann, dyrektor XI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. - Uczniowie najczęściej wybierają język angielski na poziomie podstawowym. A biorąc pod uwagę, że jest on w dzisiejszych czasach niezbędny, często decydują się zdawać go także na poziomie rozszerzonym. Wówczas język obcy - a także matematyka i język polski - zdawany na poziomie rozszerzonym traktowany jest jako przedmiot dodatkowy.

  MATURY 2011 - u nas znajdziesz PYTANIA, ODPOWIEDZI, PORADY

  Maturzyści, poza obowiązkowymi egzaminami, mogą także przystąpić do maksymalnie trzech dodatkowych, z przedmiotów tak zwanych rekrutacyjnych. Uczniowie poza językami obcymi, najczęściej wybierają biologię historię, geografię, wiedzę o społeczeństwie, a także chemię, fizykę i astronomię oraz informatykę.

  Maraton maturalny potrwa przez cały maj. Po egzaminach pisemnych, zdawanych codziennie od godziny 9 i 14, uczniowie zdawać będą także obowiązkowe egzaminy ustne: jeden z języka obcego, a drugi z polskiego. Nad tematem z polskiego maturzyści pracowali od września, teraz będą swój temat prezentować przed komisją.

  Rozwiązania matur w internecie
  Od 4 maja, codziennie - kilkadziesiąt minut po zakończeniu egzaminu - na stronie internetowej www.gloswielkopolski.pl rozpoczniemy publikowanie przykładowych rozwiązań zadań maturalnych.
  Tam, w specjalnym serwisie maturalnym, uczniowie znajdą informacje o egzaminach i porady.

  Przykładowe rozwiązania arkuszy z języka polskiego, matematyki (obowiązkowy poziom podstawowy) opublikujemy również na łamach "Głosu Wielkopolskiego" dzień po egzaminie. Podobnie będzie z arkuszem z j. angielskiego (poziom podstawowy) oraz z przedmiotami wybieranymi jako dodatkowe.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo