Beatyfikacja Jana Pawła II -

  Beatyfikacja Jana Pawła II - uroczystości w Poznaniu

  KARC, KMIS

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na Łęgach Dębińskich już w sobotę wszystko było gotowe do uroczystości beatyfikacyjnych

  Na Łęgach Dębińskich już w sobotę wszystko było gotowe do uroczystości beatyfikacyjnych ©lk

  W dniu wielkiego wydarzenia, jakim jest beatyfikacja Jana Pawła II, dzisiaj (1 maja) W Niedzielę Miłosierdzia Bożego - poznaniacy i Wielkopolanie spotykają się na Łęgach Dębińskich.
  Na Łęgach Dębińskich już w sobotę wszystko było gotowe do uroczystości beatyfikacyjnych

  Na Łęgach Dębińskich już w sobotę wszystko było gotowe do uroczystości beatyfikacyjnych ©lk

  Przy Krzyżu Papieskim ustawione są już trzy telebimy, na których będzie można zobaczyć transmisję mszy beatyfikacyjnej z Watykanu.

  PRZECZYTAJ TAKŻE: ZOBACZMY BEATYFIKACJĘ RAZEM NA ŁĘGACH!

  ZOBACZ: BEATYFIKACJA: JAK DOTRZEĆ NA ŁĘGI [FILM]

  Transmisję poprzedzi msza św., która rozpocznie się o godzinie 9.15. Będzie jej przewodniczyć ks. Waldemar Hanas, dyrektor Caritas.

  PRZECZYTAJ TAKŻE: KILKASET OSÓB NA ŁĘGACH DĘBIŃSKICH W SOBOTNI WIECZÓR PRZED BEATYFIKACJĄ

  Poznańscy wierni mogą dziś udać się także na Ostrów Tumski oraz do sanktuarium na os. Sobieskiego. Archidiecezja Poznańska zaprasza na kilka uroczystości. Oto one:

  PRZECZYTAJ TAKŻE: BEATYFIKACJĘ JANA PAWŁA II UCZCZĄ WIERNI W CAŁEJ WIELKOPOLSCE

  Godz. 15.00 - W Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (os. Jana III Sobieskiego 116, Poznań) uroczysta Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Grzegorza Balcerka, transmisja w Radiu Emaus

  Godz. 15.00 - Msza św., odsłonięcie tablicy i wystawy fotograficznej "Jan Paweł II w Poznaniu: 1983, 1997", kościół pw. Nawrócenia św. Pawła (os. Piastowskie, Poznań)

  Godz. 18.30 - Msza św. i koncert "Poznańskich Słowików" pod dyr. Stefana Stuligrosza ku czci bł. Jana Pawła II, kościół pw. Wszystkich Świętych (ul. Grobla 1, Poznań)

  Godz. 21.30 - Przy pomniku Jana Pawła II na placu katedralnym na Ostrowie Tumskim Apel Jasnogórski.

  Tymczasem już wczoraj, w sobotę, o godzinie 20 na Łęgach Dębińskich rozpoczęło się dwugodzinne czuwanie modlitewne przy Krzyżu Papieskim. Z udziałem kilkuset osób poprowadziło je Duszpasterstwo Młodych Archidiecezji Poznańskiej.

  W czasie czuwania odbywał się koncert zespołu "Stróże Poranka", a pomiędzy kolejnymi utworami wyświetlane były na telebimach slajdy zawierające informacje z życia Jana Pawła II: "Czy wiecie że?" Odbył się także konkurs wiedzy o pontyfikacie papieża z Polski.

  Scena została ustawiona po prawej stronie krzyża przy, którym modlił się w 1983 roku Jan Paweł II. O godzinie 21.37 zebrani w ciszy oglądali iluminację krzyża. Na zakończenie odśpiewano jedną z ulubionych pieśni papieża pt. "Barka".

  Czuwanie skierowane było głównie dla młodzieży, ale na Łęgi przybyło także wiele rodziców z dziećmi oraz osoby starsze. Pojedyncze osoby przyniosły świece i biało-żółte papieskie flagi.

  Świętowanie na Łęgach Dębińskich potrwa do jutra, czyli poniedziałku 2 maja. Wtedy czuwanie przy Krzyżu Papieskim rozpocznie się o godz. 21.

  Przeczytaj także: Wielkopolska: Przygotowania do beatyfikacji papieża

  Przeczytaj także: Abp Gądecki: Beatyfikacja to wielka radość. Film

  Przeczytaj także: Poznań: Kolejka po dwuzłotówki upamiętniające Jana Pawła II

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo