Poznań: Komunikacja w weekend

  Poznań: Komunikacja w weekend

  KAEF

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Przed nami długi weekend majowy, więc jeśli myślimy o większych zakupach, to musimy wybrać się na nie w sobotę. Albo przełożyć je na poniedziałek. W niedzielę czynne będą tylko małe sklepy oraz stacje benzynowe. Podobnie będzie w środę.
  Zmiany odczują też pasażerowie MPK. W niedzielę tramwaje i autobusy będą jeździły zgodnie ze świątecznym rozkładem. Z kilkoma wyjątkami. Tego dnia nie pojawią się na linii autobusy nr 50, a trasy linii nr 52 i A zostaną skrócone do szpitala na os. Rusa. Z kolei autobusy linii nr 80 będą kursować do pętli Rudnicze, a 98 nie będą wjeżdżać pod Kampus UAM.

  Poznaniacy, którzy nie będą mieli długiego weekendu i w poniedziałek muszą pojawić się w pracy, powinni na przystanek wyjść wcześniej niż zwykle. Pojazdy MPK będą jeździły według sobotniego rozkładu jazdy. W środę komunikacją miejską będzie się jeździło tak jak w niedzielę. Wszystko wróci do normy dopiero w środę.

  O weekendzie muszą pamiętać kierowcy - do środy nie będą pobierane opłaty w strefie. Ale muszą być też przygotowani na utrudnienia. Pierwsze już w sobotę, związane z meczem Warty z Piastem Gliwice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17, ale od 15 zamknięte dla ruchu zostaną ulice Bułgarska (od Grunwaldzkiej do Marcelińskiej) i Grunwaldzka (od Grochowskiej do Bułgarskiej w stronę Junikowa). Nieprzejezdne będą też ulice: Wałbrzyska, Świerzawska i Węgorka. Objazdy wyznaczono przez: Marcelińską, Grochowską, Promienistą, Taczanowskiego i Jugosłowiańską. Tak będzie trzeba jeździć do godz. 17. Później, do czasu rozejścia się kibiców, i te ulice trzeba będzie omijać. Po 17 dodatkowo zamknięta dla ruchu zostanie Grunwaldzka (od Bułgarskiej do Węgorka w stronę Junikowa i od Jawornickiej do Palacza w kierunku centrum miasta) oraz ulice Jugosłowiańska, Taczanowskiego i Ściegiennego.

  W sobotę i niedzielę - zmiany związane z transmisją mszy na Łęgach Dębińskich (piszemy o tym na str. 2-3). A we wtorek - utrudnienia na ulicy Garbary (od Wodnej do placu Bernardyńskiego). Około 11 zamknięta zostanie na czas przemarszu uczestników parady z okazji 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja (ok. 20 min).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo