Poznań: Majówka, czyli mięśnie w ruch - co wybrać?

  Poznań: Majówka, czyli mięśnie w ruch - co wybrać?

  Maciej Łosiak, współpraca: RD, NYT

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nad Maltą, oprócz drogowskazów, życie rowerzystom ułatwiają tablice z mapami tras

  Nad Maltą, oprócz drogowskazów, życie rowerzystom ułatwiają tablice z mapami tras ©Fot. Andrzej Kaleniewicz

  Rower, rolki, ścianka wspinaczkowa, a może wędka. Osoby chcące spędzić aktywnie długi majowy weekend mają w czym wybierać.
  Nad Maltą, oprócz drogowskazów, życie rowerzystom ułatwiają tablice z mapami tras

  Nad Maltą, oprócz drogowskazów, życie rowerzystom ułatwiają tablice z mapami tras ©Fot. Andrzej Kaleniewicz

  Wrotki, kask i ochraniacze
  Wrotkarska Majówka na Torze Poznań - to propozycja dla całych rodzin. Wystarczy wziąć wrotki, kask, ochraniacze. Impreza odbędzie się we wtorek (3 maja) na Torze Poznań.

  Przeczytaj także: Dokąd na majówkę w Wielkopolsce?

  - Nasza propozycja skierowana jest dla wszystkich: dorosłych i dzieci, osób dobrze jeżdżących i nieco gorzej - mówi Jakub Ciesielski, współorganizator majówki.
  Od godz. 10 prowadzona będzie szkółka na rolkach i zabawy dla dzieci. Później dla chętnych slalom, wolne jeżdżenie na torze. - W samo południe planujemy zrobić wspólne zdjęcie wszystkim uczestnikom - dodaje Ciesielski.

  Natomiast o godz. 12.45 bladecross, czyli wyścigi z przeszkodami. To szczególnie widowiskowa część imprezy. Zawodnicy będą się ścigać, pokonując często ekstremalne przeszkody.

  Przejść most birmański
  Od soboty do wtorku, w godz. 10-22, czynny będzie największy kompleks ścian wspinaczkowych w Poznaniu "Avana" (ul. Krzywoustego 72, Kinepolis). To propozycja zarówno dla wytrawnych alpinistów, jak i osób początkujących. Dla dzieci jest kolorowa ścianka z łatwymi drogami, z chwytami w kształcie zwierzątek.

  By poczuć się jak Tarzan, nie trzeba jechać do Afryki. Wystarczy pokonać kilka kilometrów, by dotrzeć do Kobylnicy (gmina Swarzędz). Park Linowy czynny będzie w dniach 30 kwietnia - 3 maja w godzinach od 10 do 18 (4 maja obiekt zamknięty).

  Przygotowanych jest kilka tras. - Trasa Everest to 14 atrakcji zawieszonych na wysokości około 15 metrów. Jej przejście zaczyna się skokiem Tarzana, dalej są m.in. most birmański i złośliwe pętle - mówi Paulina Furmaniak z Parku Linowego.

  Natomiast dla najmłodszych jest trasa Makalu. Składa się z 14 przeszkód, które zawieszone są na wysokości ok. 1.5 metra. Niektóre z nich to: wisząca siatka, ruchoma beczka, most z sieci rybackiej.

  Rowerami na wycieczkę
  Wycieczka rowerowa całą rodziną? Czemu nie. Dla początkujących poznawanie szlaków rowerowych wokół Poznania powinno się zacząć od węzła u zbiegu ul. Jana Pawła II i abp. Baraniaka, nad jeziorem Malta. Na Róży Wiatrów pokazane są kierunki i długość poszczególnych tras. Na pierwszą wycieczkę warto wybrać się nad Rusałkę, dalej Jezioro Strzeszyńskie, a jeśli sił i chęci wystarczy, to nad Jezioro Kierskie.

  Po wyruszeniu znad Malty należy jechać zielonym szlakiem przez Aleje Wielkopolskie i park Sołacki do Niestachowskiej. Do Rusałki dojeżdżamy drogą zaczynającą się między nasypami kolejowymi. Dalej trzymamy się północno-zachodniego brzegu Rusałki. Ulicę Lutycką przecinamy wymalowanym przejazdem dla rowerów, zachowując szczególną ostrożność. Dalej kierujemy się drogą rowerową do Strzeszynka, a potem do Kiekrza.

  Z wędką nad jezioro
  Majowy weekend to też jedna z pierwszych okazji, by pojechać nad wodę z wędką. Wędkarze cenią sobie połów na Cybinie, w Puszczykowie, czy na Jeziorze Niepruszewskim w gminie Dopiewo. A najpopularniejsze miejsca w Poznaniu?

  - Przede wszystkim Warta, Rusałka i Strzeszynek - wyjaśnia Andrzej Lebiotkowski z Polskiego Związku Wędkarskiego.
  To bowiem wody należące do PZW. Ich pełną listę można znaleźć na stronie internetowej związku. W takich zbiornikach łowić mogą jego członkowie, ale też osoby niezrzeszone w związku. Ci pierwsi zapłacą jednak mniej.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo