Poznań: Rusza konkurs "Zielony Poznań"

  Poznań: Rusza konkurs "Zielony Poznań"

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Od 30 kwietnia do 20 czerwca mieszkańcy, instytucje, organizacje społeczne oraz firmy mogą zgłaszać swój udział w konkursie "Zielony Poznań". Odbędzie się on po raz 18. Jego organizatorem jest Urząd Miasta.
  W 2010 r. zwyciężył balkon Emilii Drygas na os. Pod Lipami

  W 2010 r. zwyciężył balkon Emilii Drygas na os. Pod Lipami ©UM Poznania

  - Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem - twierdzi Maria Rębowska z Wydziału Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Urzędu Miasta.

  Konkurs organizowany jest od 1994 r. Dotychczas wzięło w nim udział ponad 39 tys. uczestników. Tylko w ubiegłym roku komisja musiała wybrać najlepsze obiekty spośród 5078.

  - Są one oceniane w pięciu kategoriach: zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe i szkolne, zielone podwórka; balkony, loggie, tarasy i okna; ogrody przydomowe; działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku lub wiosną tego na terenach wcześniej niezagospodarowanych - wyjaśnia M. Rębowska.

  Jak co roku konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach: osiedlowym i miejskim. W pierwszym zgłoszone obiekty oceniają ROD-y oraz rady osiedla. Te, które zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu, pod lupę wezmą członkowie Miejskiej Komisji Konkursowej.

  - Zdobywcy pierwszych miejsc w każdej z kategorii otrzymają od prezydenta nagrodę w wysokości tysiąca złotych - mówi M. Rębowska. - Dla tych, którzy zajmą drugie i trzecie miejsca przygotowaliśmy upominki od sponsorów.

  Obiekty do konkursu "Zielony Poznań" należy zgłaszać do rad osiedli, wydziału rolnictwa i gospodarki żywnościowej lub do zarządów ROD.

  Kiermasz


  7-8 maja na terenie parku Wilsona w sąsiedztwie Palmiarni Poznańskiej zostanie zorganizowany kiermasz, promujący konkurs "Zielony Poznań".

  Stoiska będą czynne w godz. 10-17. Z myślą nie tylko o uczestnikach konkursu, ale także wszystkich poznaniakach organizatorzy przygotowali bogatą ofertę ogrodniczą. Na kiermaszu będzie można kupić rośliny ozdobne, narzędzia, nawozy czy fachową literaturę, a ponadto skorzystać z porad ogrodników.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo