Poznań: Dużo poślizgów inwestycyjnych

  Poznań: Dużo poślizgów inwestycyjnych

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Komisja rewizyjna Rady Miasta Poznania przystąpiła we wtorek do analizy wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Pierwsze wnioski nie są optymistyczne.
  - Dużo poślizgów inwestycyjnych - podsumowuje wstępnie budżet 2010 roku Szymon Szynkowski vel Sęk, radny PiS i przewodniczący komisji. - Z jednej strony zakładano zwiększenie wydatków oraz dochodów miasta, z drugiej nie znalazło to pokrycia w rzeczywistości.

  Zdaniem przewodniczącego, wiele zaplanowanych inwestycji drogowych, sportowych czy w dziedzinie kultury nie zostało zrealizowanych.

  - W tym ostatnim przypadku świetnym przykładem jest rozbudowa Biblioteki Raczyńskich, flagowe przedsięwzięcie Poznania - mówi Szymon Szynkowski vel Sęk i jednocześnie zaznacza, że na razie jest to wstępna przymiarka komisji do oceny ubiegłorocznego budżetu.

  W zależności od tego, jak ona wypadnie komisja wystąpi do Rady Miasta o udzielenie lub nieudzielenie prezydentowi absolutorium. Kolejne posiedzenie komisji odbędzie się 10 maja, a sesję absolutoryjną zaplanowano na początku czerwca.

  - Jeżeli nie zdążymy wystąpimy o przesunięcie terminu, bo ustawowo mamy czas do końca czerwca - dodaje radny.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo