Puszczykowo: 50 tys. zł na modernizację przytuliska dla...

  Puszczykowo: 50 tys. zł na modernizację przytuliska dla zwierząt

  Andrzej Janas

  Aktualizacja:

  Prawie 50 tysięcy złotych znalazło się w tegorocznym budżecie Puszczykowa na modernizację przytuliska dla bezdomnych zwierząt.
  W przytulisku na adopcję czekają stęsknione czworonogi

  W przytulisku na adopcję czekają stęsknione czworonogi ©Andrzej Janas

  - Chcemy utwardzić plac, zbudować przestronniejsze kojce dla zwierząt i urządzić wybieg dla psów - wylicza Władysław Ślisiński, wiceburmistrz Puszczykowa.

  Puszczykowskie przytulisko finansowane jest z budżetu miasta, jednak opieką nad zwierzętami zajmują się wolontariusze z Fundacji Animalia. To właśnie oni dbają, by porzucone psy jak najszybciej znalazły nowy dom.


  Czytaj także: Swarzędz: Schronisko dla bezdomnych zwierząt będzie zamknięte

  Czytaj także: Piła: Schronisko dla psów zniknie z Gładyszewa

  Czytaj także: Poznań: Sprzątanie po swoich psach mamy w nosie


  - Muszę przyznać, że współpraca z Fundacją Animalia układa się wzorowo - dodaje wiceburmistrz. - Dzięki ich staraniom nasze przytulisko nie jest przepełnione, z reguły przebywa w nim pięć-sześć czworonogów. Psy szybko trafiają do nowych właścicieli.

  Warto dodać, że Puszczykowo należy do związku gmin, które chcą zbudować wspólne schronisko w pobliżu Kostrzyna. Jednak nie powstanie ono wcześniej niż za trzy lata.

  - Gdy będziemy mieć wspólne schronisko, nasze przytulisko zmieni nieco charakter - tłumaczy Władysław Ślisiński. - Stanie się miejscem, w którym, przede wszystkim będziemy przez kilka dni trzymali psy, w nadziei, że ich właściciele się po nie zgłoszą.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo