Zamiast świątecznego zająca

  Zamiast świątecznego zająca

  Dariusz Łabędzki www.karykatury.com.pl

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zamiast świątecznego zająca
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Dariusz Łabędzki

  Dariusz Łabędzki rysuje Jacka Nicholsona
  22kwietnia 1937 r. urodził się Jack Nicholson, jeden z największych i najważniejszych aktorów w historii kina, wielokrotnie honorowany licznymi nagrodami, rekordzista, jeśli chodzi o liczbę Złotych Globów i nominacji do Oscara za Najlepszą Rolę Męską. Jego niezwykła charyzma i silna osobowość aktorska nadają każdemu filmowi, w którym występuje, specyficzny rys, spod znaku nieco szelmowskiego uśmieszku, jakiegoś bliżej nieokreślonego szaleństwa czy też nieobliczalności albo, jak kto woli, neurotycznego spleenu.

  Przez pierwszych 10 lat w Holly-wood był aktorem filmów klasy B, związanym głównie z produkcjami horrorów w wytwórni Rogera Cormana. Przełomowym momentem w karierze Nicholsona była drugoplanowa rola w filmie "Easy Rider", za którą otrzymał nominacje do Oscara i Złotego Globu. W 1974 roku wziął udział w filmie Romana Polańskiego "Chinatown" i otrzymał Złoty Glob i nagrodę BAFTA dla Najlepszego Aktora oraz nominację do Oscara, zaś rok 1975 to triumf aktora związany z ogólnoświatowym sukcesem filmu "Lot nad kukułczym gniazdem" w reżyserii Miloša Formana. Nicholson otrzymał wówczas Oscara, nagrodę BAFTA, Złoty Glob oraz liczne nagrody krytyków.
  Jest aktorem wszechstronnym i cały czas utrzymuje równą wysoką formę - otrzymywał nominacje do nagrody Akademii w każdej z pięciu kolejnych dekad (lata 60., 70., 80., 90., pierwsza dekada XXI wieku). Inne znane filmu z udziałem Nicholsona to: "Lśnienie" (1980), "Czułe słówka"(1983), "Honor Prizzich"(1985), "Batman"(1989), "Wilk"(1994), "Marsjanie atakują"(1996), "Lepiej być nie może"(1997) czy też "Skąd wiesz" (2008).

  Prywatnie Jack Nicholson jest zaprzysięgłym kibicem drużyny NBA-Los Angeles Lakers. Od 1970 r. ma wykupiony karnet na mecze, siedzi zawsze tuż przy boisku. Jeśli tylko nie jest na planie filmowym, zawsze jest obecny na meczach. I tak oto, drodzy czytelnicy zamiast zająca macie na święta szalonego Jack'a !

  Strona Dariusz Łabędzkiego

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SDKqeqpdnygadFs

  XTHqBiZyUzEEETdf (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  More posts of this quality. Not the usual c***, pelsae

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo