Poznań: W sobotę sklepy krócej czynne, mniej autobusów i...

  Poznań: W sobotę sklepy krócej czynne, mniej autobusów i tramwajów

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W Wielką Sobotę tramwaje i autobusy będą się pojawiały na przystankach zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy

  W Wielką Sobotę tramwaje i autobusy będą się pojawiały na przystankach zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy ©Fot. Waldemar Wylegalski

  Wśród poznaniaków świętujących Wielkanoc będą również kierowcy i motorniczowie oraz sprzedawcy. O zrobieniu zakupów w sobotę warto więc pomyśleć wcześniej. Nie tylko dlatego, że sklepy będą krócej otwarte, ale też rzadziej będą jeździły autobusy i tramwaje, którymi do nich dotrzemy.
  W Wielką Sobotę tramwaje i autobusy będą się pojawiały na przystankach zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy

  W Wielką Sobotę tramwaje i autobusy będą się pojawiały na przystankach zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy ©Fot. Waldemar Wylegalski

  W sobotę sklepy i galerie handlowe będą czynne, jednak krócej niż zazwyczaj (zamykane będą około 17). Dlatego zakupów lepiej nie odkładać na ostatnią chwilę. Trzeba się też przygotować na spory tłok.

  Tym bardziej że zarówno w samą Wielkanoc, jak i w poniedziałek świąteczny, duże sklepy i galerie handlowe będą zamknięte. Drobne zakupy będziemy mogli zrobić tylko w niektórych sklepikach osiedlowych (czy będą otwarte, zależy od ich właścicieli) oraz na stacjach benzynowych.

  W Wielką Sobotę tramwaje i autobusy (miejskie i podmiejskie) będą się pojawiały na przystankach zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy.

  W Wielkanoc obowiązywać będzie świąteczny rozkład jazdy, jednak z ograniczeniami. Tego dnia nie wyjadą z zajezdni tramwaje linii nr 18. Dopiero po godzinie 14 pojawią się na ulicach Poznania tramwaje linii nr: 2, 7, 8, 10, 11, 13 i 14. Za to linia nr 15 już od godziny 6 wydłużona zostanie do Junikowa, by łatwiej było dojechać do cmentarza.

  Zajezdni nie opuszczą tego dnia także autobusy niektórych linii (nr: 50, 52, 53, 63, 79, 83, 87, 94). Do godz. 14 nie będą jeździły pojazdy linii nr: 60, 84, 85, 95. Autobusy A przez cały dzień będą dojeżdżały tylko do Szpitala na osiedlu Rusa.

  Linia 68 zostanie wydłużona do pętli Strzeszyn (do kursu o godzinie 14.22 z Podolan), autobusy linii 86 w obu kierunkach będą jeździły przez pętlę Psarskie (do kursu o 15.35 z Kiekrza). Z kolei autobusy linii nr 80 kursować będą z Górczyna tylko do pętli Rudnicze.

  Zgodnie ze świątecznym rozkładem jazdy będą jeździły autobusy i tramwaje także w świąteczny poniedziałek. Wyjątkiem będzie linia nr 50, na której nie pojawią się tego dnia autobusy oraz linie 52 i A, które zostaną skrócone do szpitala na osiedlu Rusa i nr 80 - dojedziemy tylko do pętli Rudnicze.
  Przez całe święta autobusy linii nr 98 nie będą dojeżdżały przed kampus UAM.

  Dyżury aptek
  Przez całe święta wielkanocne (od soboty do wtorku) całodobowy dyżur będzie pełniło pięć aptek. W razie nagłej potrzeby pomocy można szukać w:
  Aptece "Centralna" ul. 23 Lutego 18, tel. 61 852 2625.
  Aptece "Centrum Leków Św. Marcina" ul. Św. Marcin 61, tel. 61 855 1570.
  Aptece "Dom Leków Na Gwarnej" ul. Gwarna 5/4, tel. 61 852 5244.
  Aptece "Galenica" ul. Strzelecka 2/6, tel. 61 852 9922.
  Aptece "Winogradzka" os. Przyjaźni paw. 141, tel. 61 820 1642.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo