Prokuratura: Młodzi mężczyźni oskarżeni o zabójstwo...

  Prokuratura: Młodzi mężczyźni oskarżeni o zabójstwo taksówkarza w Koziegłowach

  LUCA

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa taksówkarza w podpoznańskich Koziegłowach. Przed sądem staną 21-letni mieszkaniec tej miejscowości Mateusz B. oraz 25-letni Rafał F. z województwa warmińsko-mazurskiego. Za zabójstwo grozi im dożywotnie więzienie.
  Do zbrodni doszło w listopadzie ubiegłego roku. Motywem była chęć szybkiego i łatwego zarobku. Dwaj młodzi mężczyźni mieli zaplanować, że zamówią kurs u taksówkarza, którego obrabują. Wybór padł na 51-letniego Henryka Sz., Czekał na klientów na jednym z postojów w Poznaniu.

  Jego późniejsi oprawcy mieli przygotowany nóż oraz pasek od spodni. Po dojechaniu do Koziegłów zaatakowali kierowcę. Jeden z napastników siedzący za taksówkarzem dusił go paskiem, drugi groził nożem.

  Gdy Henryk Sz. zmarł, wrzucili jego ciało do bagażnika i zawieźli nad jezioro w okolice Pobiedzisk. Tam wrzucili zwłoki do wody i odjechali.

  Auto porzucili potem w Koziegłowach niedaleko miejsca zamieszkania Mateusza B. Łupem sprawców padło 800 złotych w gotówce oraz kurtka zamordowanego kierowcy.

  Ciało taksówkarza odnaleziono po kilku dniach. Szybko także ustalono podejrzanych o jego zabicie.

  Obaj oskarżeni przyznali się do udziału w zbrodni. Jednak w trakcie przesłuchań każdy z nich umniejszał swoją rolę. Obaj w przeszłości byli notowani za kradzieże, włamania, pobicie i narkotyki.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo