Przesuń ratę swego kredytu

  Przesuń ratę swego kredytu

  Katarzyna Wozińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Irytuje Cię wciąż powtarzający się skok kursu waluty w dniu spłaty raty kredytu mieszkaniowego, a na dodatek pracodawca notorycznie spóźnia się z wynagrodzeniem i nie masz pieniędzy na ratę? Zmień datę spłaty kredytu.
  W wielu bankach jest to możliwe. Nie wymaga szczególnych formalności i kosztuje około100-200 zł.
  Wybór dnia spłaty kredytu w chwili podpisywania umowy albo w ogóle nie przykuwa uwagi kredytobiorcy, albo jest mocno przemyślany.

  GDZIE DAJĄ DUŻO I TANIO?

  TRZY MILIARDY NA KREDYTY

  Ale w żadnym wypadku nie ma gwarancji, że z czasem data ta przestanie się sprawdzać. Tymczasem w siedmiu na dziewięć zapytanych przez nas banków można bez problemu zmienić termin spłaty raty. Na taki ruch zgodzą się: Getin Noble Bank, Kredyt Bank, mBank, Millennium, MultiBank, Nordea czy Raiffesen. Choć w przypadku Getinu i Raiffeisena wybierać można tylko między kilkoma dniami w miesiącu. Możliwości zmiany dnia spłaty kredytu nie dadzą natomiast Deustche Bank PBC i DnB Nord.

  Jak to zrobić?
  W Nordea Banku klient może dokonać zmiany terminu spłaty raty kredytu w dowolnej chwili trwania umowy kredytowej. Wystarczy, aby udał się do dowolnej placówki banku i złożył wniosek o zmianę warunków w kredycie mieszkaniowym wraz z formularzem danych osobowych. Aby skorzystać z tego rozwiązania, bank nie wymaga żadnych innych dokumentów, gdyż wniosek o zmianę terminu spłaty raty podlega "uproszczonej procedurze".

  STRONA GŁÓWNA GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera
  1 3 »

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  doradcy

  JAco (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  mysle ze takie przesuwanie nic dobrego nie wrozy, choc trzeba by bylo spytac ktoregos z doradcow finansowych, ja pewnie sie czuje w openfinance

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo