Poznań: Trzy świnki z Nowego Zoo będą nosiły imiona: Pyrka,...

  Poznań: Trzy świnki z Nowego Zoo będą nosiły imiona: Pyrka, Tytka i Chrumson

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań: Trzy świnki z Nowego Zoo będą nosiły imiona: Pyrka, Tytka i Chrumson
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Paweł Miecznik

  Dzięki naszym Czytelnikom trzy świnki wisajskie w poznańskim nowym zoo nad Maltą otrzymały imiona. Dostaliśmy bardzo wiele propozycji. Jury miało kłopot z wyborem tych, które najlepiej określają charaktery zwierząt. Po długiej dyskusji troje dzieci - mamy o imieniu Kurczak i i ojca Elvisa - nosić będzie imiona: Chrumson, Tytka i Pyrka.
  Autorką imienia dla chłopca jest Marta Kościelska, a dla dziewczynek - Małgorzata Rosenke. Gratulujemy świetnych pomysłów.

  Chrumson urodził się ostatni i jest łakomczuchem. Nawet na spacer zabiera jeszcze kawałek jedzenia, żeby nie zgłodnieć po drodze. Tytka jest największa z rodzeństwa. To arystokratka. Uważa, że wszystko jej się należy, a reszta powinna to uznać i oddawać jedzenie.

  A jak rodzeństwo protestuje, to tak długo je goni, aż odbierze swoje. Pyrka jest bardzo ruchliwa, ciekawa i inteligentna.

  Niebawem na ogrodzeniu wybiegu pojawi się specjalna tabliczka, która informować będzie zwiedzających o tym, jak mają na imię świnki i kto te imiona wymyślił.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo