Do czego służą elementy usunięte?

  Do czego służą elementy usunięte?

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ta piosenka jest zrobiona z mego miasta odpadków - śpiewa ciagle niedoceniony warszawiak Pablopavo. Na jego cześć dzisiejszy felieton piszę więc z odpadków, a właściwie "elementów usuniętych" - czyli jakże inspirującego śmietnika poczty elektronicznej.
  Marcin Kostaszuk

  Marcin Kostaszuk

  Z setek zapowiedzi różnych wydawnictw znajduję tu na przykład "nowość" Wydawnictwa Wilga, czyli... wiersze dla dzieci Juliana Tuwima. Ciągle świeże, ale żeby nowość? Równie aktualna jest zapowiedź tysięcznej książki o trzeciej Rzeszy, zapowiadanej hasłem "Jak martwy agent oszukał Hitlera".

  Są też e-maile pomagające w trudnych sytuacjach życiowych. Na przykład: "Przepis na życie: Tomasz Stockinger jako marnotrawny ojciec" - tak rzecznik TVN tytułuje zapowiedź nowego odcinka pewnego serialu. To już lepiej przełączyć się na kanał Nickelodeon, który mocno kusi... "Bąbelkowym światem gupików".

  Czasem wysiada nawet Wikileaks. Niejaki Mario Tomazi informuje mnie e-mailem (na jakieś 100 stron) o szczegółach zabójstwa,którego dokonał Benedykt XVI na Janie Pawle II.
  Równie poważnie traktuję pewnego bankiera, który notorycznie prosi mnie, bym w końcu przesłał dane, pozwalające na przelanie mi 10 milionów dolarów, wcześniej należących do zmarłego nagle i bezpotomnie milionera z Pernambuco.

  Na deser zostawiłem sobie pocztę od portalu Badoo, który apeluje: "Przeczytaj wiadomość, zanim zostanie usunięta!". Dziękuję, nie skorzystam. Jeszcze szczerzej podziękuję za to wszystkim, którzy w nadchodzące święta... powstrzymają się od wysyłania mi jakichkolwiek e-maili. No, chyba że te 10 milionów dolarów jednak ktoś zechce mi naprawdę przysłać...

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo