Poznań: Działacze PZD boją się uchylenia ustawy o ogrodach....

  Poznań: Działacze PZD boją się uchylenia ustawy o ogrodach. Film

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań: Działacze PZD boją się uchylenia ustawy o ogrodach. Film

  ©Fot. Andrzej Szozda

  W Polskim Związku Działkowców uważają, że ewentualne uchylenie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych może stać się problemem dla działkowców. - Chcemy poinformować naszych członków o sytuacji, jaka panuje w PZD - mówił w czwartek z Zdzisław Śliwa, prezes Okręgowego Zarządu w Poznaniu.
  Poznań: Działacze PZD boją się uchylenia ustawy o ogrodach. Film

  ©Fot. Andrzej Szozda

  Z dziennikarzami spotkali się działacze Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu. Odwoływali się oni do naszego artykułu z 18 kwietnia. Publikacja dotyczyła możliwości uchylenia ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych przez Trybunał Konstytucyjny.

  Działacze Polskiego Związku Działkowców podkreślili, że nie kwestionują wielu zawartych w artykule tez. Prezes Zdzisław Śliwa zwrócił uwagę, że do zarządu PZD w Warszawie trafia 35 procent wpłaconych przez członków składek. Pozostałe pieniądze pozostają w zarządach rodzinnych ogrodów.

  Poruszono także kwestię dotyczącą wniosku o delegalizację PZD, który został złożony w Sejmie. Prezes przyznał, że taki dokument trafiło do parlamentu. Stwierdził jednak, że złożyły go osoby, które nie działały dla dobra związku, lecz realizowały swoje osobiste interesy. Wcześniej złamały przepisy PZD i zostały ze związku wykluczone.

  Zarząd przyznał, że dużym problemem jest groźba uchylenia ustawy PZD przez Trybunał Konstytucyjny. - Jest to poważne zagrożenie, którego się obawiam. Uderza ono w przyszłość ogrodów działkowych - twierdził Zdzisław Śliwa.  Zobacz film: Piotr Kołodziejczyk przegrał z Ryszardem Grobelnym

  Zobacz film: Gang wyłudzał nieruchomości

  Największe szanse na zniesienie mają cztery spośród 13 rozpatrywanych artykułów ustawy. PZD najbardziej obawia się anulowania artykułu 24, dotyczącego roszczeń do nieruchomości rodzinnych ogrodów i kwestii odszkodowań.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kłamstwa tuska

  keruj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Jak tylko ustawa została zaskarżona do T.K. było wiadomo, że nie chodzi nową ustawę tylko chodzi o wielkie pieniądze i tereny po likwidowanych ogrodach działkowych. Tworzenie komisji było grą...rozwiń całość

  Jak tylko ustawa została zaskarżona do T.K. było wiadomo, że nie chodzi nową ustawę tylko chodzi o wielkie pieniądze i tereny po likwidowanych ogrodach działkowych. Tworzenie komisji było grą rudego i jego bandy, chodziło o sparaliżowanie prac nad nowa ustawą i wręcz niedopuszczenie do powstania jakiejkolwiek ustawy.Sytuacja taka powoduje delegalizację PZD i otwiera drogę do likwidacji ogrodów działkowych.Już deweloperzy wyciągają łapy po obiecane grunty. Oczywiście nie dzieje się to za friko. Według mnie zaliczka już została przelana na konto(kogo?można się tylko domyślać). Oczywiście w naszym demokratycznym kraju żadne służby się tym nie interesują bo są pod ścisłym nadzorem ludzi którzy mają z tego profity. Czy to może się zmienić? na razie nie. Polacy są zniewoleni we własnym kraju, ale mam nadzieję że to się wkrótce skończy a osoby które odpowiadają za ten stan rzeczy poniosą odpowiednią karę.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo