Studenci z Poznania mają pomysł na... wały

  Studenci z Poznania mają pomysł na... wały

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznańscy studenci z zespołu Terrarium wymyślili system ostrzegania przed przeciekaniem wałów przeciwpowodziowych. Zajęli IV miejsce
  1/4
  przejdź do galerii

  Poznańscy studenci z zespołu Terrarium wymyślili system ostrzegania przed przeciekaniem wałów przeciwpowodziowych. Zajęli IV miejsce ©Fot. Biuro Prasowe Imagine Cup

  Czym zajmują się młodzi informatycy? Sądząc po pomysłach finalistów zakończonych wczoraj polskich eliminacji konkursu Imagine Cup - głównie naprawianiem świata. W piątce jego finalistów znalazły się dwie ekipy z Poznania.
  - W rolnictwie używa się specjalnych, dwumetrowych czujników, osadzanych w gruncie. Gdyby zastosować je w wałach przeciwpowodziowych mniej więcej co kilometr, zawsze wiedzielibyśmy, w którym miejscu najszybciej powstanie wyrwa i jak wzmocnić zabezpieczenia - przekonuje Szymon Majewski z zespołu Terrarium, reprezentującego poznański UAM. Jego ekipa zajęła czwarte miejsce.

  Lepiej poszło jego kolegom z Politechniki Poznańskiej z drużyny EyePUTers, którzy stworzyli system Visioneyer, pomagający w badaniu i leczeniu wad wzroku. Ostatecznie zajęli drugie miejsce. Wygrali łodzianie z grupy Coderaiders.

  Więcej w środowym wydaniu Głosu Wielkopolskiego

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo