Poznań: Wybierzmy motorniczego roku

  Poznań: Wybierzmy motorniczego roku

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  53 mężczyzn oraz 11 pań - w sumie 64 pracowników poznańskiego MPK powalczy o tytuł motorniczego roku 2011. Właśnie zakończyły się eliminacje do czwartej edycji konkursu.
  W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy będą musieli rozwiązać testy. Wymagana jest znajomość prawa o ruchu drogowym, przepisów BHP, instrukcji służbowej dla motorniczych, także zasad udzielania pierwszej pomocy.

  - W konkursie chodzi nie tylko o doskonalenie umiejętności i podnoszenie kwalifikacji prowadzących nasze tramwaje, ale też o kształtowanie nawyków poprawiających bezpieczeństwo jazdy - wyjaśnia Jan Firlik, dyrektor przewozów tramwajowych w MPK.


  W maju odbędzie się najważniejszy etap. Specjalna grupa obserwatorów oceni motorniczych pod względem płynności jazdy i przestrzegania przepisów, a także obsługę przystanków, kulturę osobistą i stosunek do pasażerów. Wtedy też odbędzie się najbardziej prestiżowa część konkursu - swojego ulubieńca wybiorą sami pasażerowie.

  Najlepsi motorniczowie otrzymają nagrody. Jednak nie to jest najważniejsze. Uczestnicy poprzednich edycji zwracają uwagę, że dzięki konkursowi przestaje się być anonimowym motorniczym.
  Pasażerowie stają się bardziej wyrozumiali, nabierają szacunku do laureatów i… częściej się do nich uśmiechają.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo