Kobiecość,męskość i szczęście rozszyfrujesz w kilka dni

  Kobiecość,męskość i szczęście rozszyfrujesz w kilka dni

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jeśli do waszej codzienności wkradła się nuda: ciągle praca - dom, dom - praca, trzeba coś zmienić. Tylko jak? Okazuje się, że nie jest to już żaden kłopot, bo jak grzyby po deszczu wyrastają coraz to nowe oferty specjalnych szkoleń. Wystarczy zapisać się i w ciągu weekendu np. ona może się stać "boginią domowego ogniska", a on - superfacetem.
  Kobiecość,męskość i szczęście rozszyfrujesz w kilka dni
  Polacy coraz częściej i chętniej uczestniczą w różnych szkoleniach. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie tylko językowych, zarządzania projektami czy programowania. W kąt idą szkolenia, które mają podnieść ich kwalifikacje zawodowe. Teraz przyszła pora na kursy, które kształtują nas.
  Coraz modniejsze stały się oryginalne kursy, takie jak przygotowanie do roli "domowej bogini", zgłębianie tajemnic męstwa, rozszyfrowywanie szczęścia czy podstawy astrologii. Nie wspominając o rozwoju umiejętności robienia bombek metodą "karczocha".

  Anna Turczyńska, założycielka Szkoły Kobiet, na co dzień zajmuje się szlifowaniem zmysłowej kobiecości u pań, które albo dawno wyszły z roli podziwianej i adorowanej partnerki, albo nie wiedzą, jak tę rolę odegrać. Grzegorz Gołoś, trener warsztatów "Męskość to kwestia wyboru", dba tymczasem o panów, pomagając im wydobyć na światło dzienne ich prawdziwe talenty.
  - Współcześni mężczyźni coraz częściej nie potrafią sobie poradzić z wieloma kwestiami. Dotykają ich uzależnienia, stres, wypalenie. Dezertują w trudnych sytuacjach. Brakuje im wyobraźni i przyzwoitości, a przecież prawdziwy mężczyzna powinien być odpowiedzialny, honorowy i odważny - opowiada Grzegorz Gołoś.

  Wtóruje mu Anna Turczyńska: - Co piąta kobieta biorąca udział w moim szkoleniu chce poprawić swój związek, który najzwyczajniej w świecie obraca się w rutynę. Większość pań chce jednak zdobyć partnera, ale nie ma ani pomysłu na swój wizerunek, ani na to, jak tego dokonać - wyjaśnia prowadząca kurs "Szkoła Zmysłowości, czyli Domowa Bogini w sypialni".
  Trenerka organizuje dwudniowy, indywidualny program dla uczestniczki zajęć, która w tym czasie przyswoi sobie zasady tworzenia atrakcyjności seksualnej, kreowania wspólnych sfer zainteresowań z partnerem, a nawet otrzyma rady w sprawie technik seksualnych.

  Czy w gąszczu bardziej standardowych możliwości rozwoju, tak niecodzienne kursy mają jakiekolwiek szanse na przetrwanie? Z analiz serwisu Edustacja.pl, internetowej bazy szkoleń, wynika, że tak.
  - Ogółem mamy niemal 10 tysięcy pozycji na portalu, z czego oryginalne warsztaty stanowią niemały odsetek - przyznaje Karolina Kotkowska z Edustacja.pl. - Najczęściej takie działania jak kurs na "domową boginię", wędkarstwo dla młodzieży, poszukiwanie szczęścia czy program dla rodziców młodszych i krnąbrnych nastolatków wpisują się w dziedzinę hobbystyczną. Ich organizatorzy nie mają problemów z utworzeniem grupy chętnych.
  Rezygnować ze swojego szkolenia na pewno nie musi Magdalena Wegner, prowadząca kurs "Rozszyfruj szczęście".
  - Dajemy ludziom przepis na poszukiwanie radości w ich życiu. Wskazujemy metody, dzięki którym można odblokować przeszkody stojące na drodze do szczęścia i uświadamiamy, jak jest ono ważne, również z punktu widzenia nauki - wyjaśnia Magdalena Wegner, trenerka.
  - Zainteresowanie jest spore, szczególnie ze strony kobiet.Astrologia na kanapie

  Niebanalne kursy można również ukończyć w domowym zaciszu, metodą korespondencyjną lub e-laerningową.
  Układanie indywidualnego horoskopu? Wykładnia astrologiczna? Bez problemu, po kilkunastu godzinach studiowania materiału uczestnik szkolenia wchodzi na wyższy poziom świadomości. Siedząc na ulubionej sofie można również ukończy kurs z bukieciarstwa, czyli nauczyć się, jak oraz z czego układać zapierające dech w piersiach kwiatowe kompozycje.
  - Oprócz tego w naszej bazie mamy jeszcze na przykład kursy jogi, kaligrafii czy pisania scenariuszy telewizyjnych i filmowych. Kategoria szkoleń hobbystycznych oraz korespondencyjnych zawiera ponad 150 pozycji - mówi Karolina Kotkowska z Edustacja.pl.

  Listę oryginalnych szkoleń może ozdobić kurs wykonywania bombek metodą "karczocha" czyli Artischockentechnik. Technika te polega na ozdabianiu kulistego kształtu (na przykład ze styropianu) trójkątnymi kawałkami wstążki oraz tasiemek. Taką ozdobę można później wkomponować w kwiaty. Co ciekawe, organizatorka warsztatów ma pełne ręce roboty nie tylko w okresie przedświątecznym. Już teraz przygotowuje grupę na zajęcia wielkanocne.
  - Techniki wykonywania bombek nauczyłam się w Niemczech. W szkoleniach uczestniczą osoby zainteresowane bukieciarstwem czy osoby bezrobotne - przekonuje Małgorzata Pachołek, instruktor papieroplastyki. Według niej to doskonały sposób na stworzenie czegoś z niczego.
  Ile kosztuje oryginalność?
  Polacy nie szczędzą pieniędzy na uczestnictwo w tego rodzaju formach samorozwoju - średnio za udział w dwu- lub trzydniowych indywidualnych warsztatach z trenerem trzeba zapłacić około 1500 złotych. Kursy korespondencyjne najczęściej wykupuje się na kilka miesięcy lub więcej, wtedy przeciętna cena za miesięczny pakiet wynosi około 60 złotych.
  - Najtaniej wypadają hobbystyczne kursy e-learningowe, których koszty należy liczyć od około 100 złotych w górę - dodaje Karolina Kotkowska.
  Jedno z takich szkoleń on-line prowadzi Małgorzata Gajda, autorka książki "Przyjęcia okolicznościowe w praktyce" i trenerka z zakresu organizacji domowych lub firmowych przyjęć. Chętnych nie brakuje, jak podkreśla, najbardziej zainteresowanymi uczestnictwem są gospodynie, kucharze, osoby działające w branży agroturystycznej, a nawet uczniowie szkół zawodowych i techników.
  - W programie mamy zarówno zasady savoir vivre'u, jak i naukę techniki układania zastawy stołowej, dobór alkoholi czy odpowiednią dekorację stołu - wylicza Małgorzata Gajda.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo