Anegdoty z aktorskiego fachu

  Anegdoty z aktorskiego fachu

  Ryszarda Wojciechowska

  Aktualizacja:

  Nie ma chyba aktorki czy aktora, któremu na scenie, planie filmowym czy po prostu w codziennym życiu nie przydarzyło się coś zabawnego. Kazimierz Kaczor, znany z serialu "Alternatywy 4", musiał pokazać, że naprawdę umie się posługiwać dźwigiem, a Maciej Stuhr udowodnił, że nazwanie się poetą znacząco łagodzi obyczaje.
  Anegdoty z aktorskiego fachu
  Z anegdotą jest jak z winem. Nawet w małych ilościach rozwesela, w dużych potrafi zwalić z nóg. A kto je najpiękniej opowiada? Oczywiście aktorzy. Są tacy, którzy sypią nimi jak z rękawa. Prawdziwi mistrzowie krótkiej opowieści.

  Co pani jest?
  Ulubiona anegdota Krystyny Sienkiewicz to ta związana z nazwiskiem. - Nazwisko mam po Henryku, ale na dobre imię sama pracuję. Kiedyś występowałam w takim programie "Tingel-Tangel". Przy fortepianie siedział Krzysztof Komeda--Trzciński. Gwiazdą była Sława Przybylska. Ja byłam nieznaną wówczas osóbką, z jedną piosenką w programie, napisaną dla mnie przez Agnieszkę Osie-cką. Po koncercie podszedł do mnie jakiś mężczyzna o nieskomplikowanym umyśle, jak się okazało.
  I zapytał: Co pani jest? Ja na to: Nic mi nie jest, dobrze się czuję. Niezrażony ciągnął dalej: Ale co pani jest jak, na przykład Sława Przybylska? Więc ja mu mówię: Sienkiewicz. A on: To nie był jednak facet?

  Erotyka od kulis

  Jerzy Stuhr: - W "Łuku Erosa" grałem ze swoją studentką, świeżo upieczoną, jeszcze karmiącą mamą. Mieliśmy zagrać śmiałą scenę erotyczną. Reżyser chciał, żebym w porywie pożądania rozerwał jej bluzkę i wpił się namiętnie w piersi. Budżet filmu był oszczędny. Nie mogłem robić prób. Ćwiczyłem więc na sucho. Podchodziłem do niej, mówiąc: Rwę ci tę bluz-kę, stanik, dopadam do piersi i wpijam się w nie. No dobrze, kamera poszła w ruch. Zaczynamy grać. Ja cały spięty, bo nie wiem, czy mi się uda od razu wszystko rozerwać. Przebić się przez bluzkę i stanik. Cały czas myślę o tym, żeby taśmy nie zmarnować. Żeby dubla nie było. I nagle słyszę jej szept: - Panie profesorze, ostrożnie, ja kapię.
  - Tak wyglądają moje sceny erotyczne od kulis - śmieje się aktor.
  1 3 4 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo