Poznań doceniony w Europie

  Poznań doceniony w Europie

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Odbywający się w Poznaniu od 1969 roku Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! został uhonorowany Europejską Nagrodę Obywatelską Civi Europaeo Praemium.
  Ideą nagrody jest docenienie przedsięwzięć promujących integrację w obrębie Unii Europejskiej. Podczas ostatniej edycji festiwalu pokazano 100 filmów z 34 krajów.

  W uzasadnieniu czytamy między innymi:
  "Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! - to jeden z najstarszych festiwali w Polsce i jedyna tak duża impreza poświęcona filmom dla dzieci i młodzieży. (...) To wspaniałe wydarzenie edukacyjne, które pozwala młodym Europejczykom zrozumieć motto Zjednoczona w różnorodności.
  Pozwala też na ukazywanie bogactwa różnorodności kulturowej w atrakcyjnej formie filmu. Dodatkowo rozszerza horyzonty młodych ludzi dzięki pokazywaniu niekomercyjnego kina krajów pozaeuropejskich. Młodzież mogła obejrzeć film aktorski, którego akcja była związana z konfliktem kurdyjskim, poznać życie w afrykańskich slumsach, dzielić dylematy młodego Peruwiańczyka, mieszkającego w Holandii czy dotknąć kwestii uprzedzeń kastowych w Indiach." Autorem uzasadnienia jest wnioskodawca nagrody, europoseł Filip Kaczmarek.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo