Poznań: Za bilet do kina zapłacimy śmieciami

  Poznań: Za bilet do kina zapłacimy śmieciami

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Plastikowe butelki, puszki, foliowe woreczki . Podczas przedświątecznych porządków znajdą się zapewne w każdym domu. Zamiast wyrzucać, zacznijmy je zbierać. Z pozoru bezużyteczne przedmioty można będzie bowiem zamienić na bilety do kin, teatrów czy muzeów. A wszystko w ramach akcji "Zamień Odpady na Kulturalne Wypady", organizowanej w Poznaniu przez Fundację Eko Rozwoju.
  Poznań: Za bilet do kina zapłacimy śmieciami

  ©archiwum

  - Chcemy zachęcić poznaniaków do tego, by dbali o środowisko, nie śmiecili i segregowali odpady. Pragniemy przy tym uzmysłowić im, że to, co wyrzucają, może być ponownie wykorzystane - mówi Katarzyna Błachowicz, koordynator poznańskiej akcji. - Z odpadów, które zbierzemy wyprodukowane zostanie wiele pożytecznych rzeczy. Szkło może trafić do huty, gdzie zostanie ponownie przerobione na butelki. Zaledwie 35 plastikowych butelek potrzeba także na wyprodukowanie polarowej bluzy - dodaje.

  Aby wzbudzić większe zainteresowanie organizatorzy postanowili połączyć ekologię z kulturą. W zamian za śmieci poznaniacy otrzymają bilety na imprezy kulturalne i sportowe.


  - Zgłosiliśmy się do wszystkich teatrów, klubów muzycznych, kin, muzeów, filharmonii, galerii i basenów. Instytucje te chętnie z nami współpracują - dodaje K. Błachowicz.

  Bilet otrzymają osoby, które siódmego maja, w godzinach od 11 do 15 przyjdą z odpadami przed Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar (od ul. Ratajczaka).

  10 plastikowych butelek wystarczy, aby otrzymać bilet do kina lub teatru

  Można przynieść dziesięć sztuk plastikowych lub szklanych butelek, puszek, kartonów lub baterii, a także pięć kilogramów makulatury, 40 foliowych woreczków lub zepsuty sprzęt elektryczny (jedno duże lub pięć mniejszych urządzeń). Osoby, które wezmą udział w akcji, będą miały możliwość wyboru biletu. Do jednej osoby trafić może tylko pojedynczy bilet, dlatego organizatorzy zachęcają do przybywania na akcje całymi rodzinami. Wcześniejszych rezerwacji można będzie dokonywać na stronie www.recykling.org.pl.

  Akcja odbywała się już we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Łodzi i Gdańsku. Ze względu na ogromną popularność , w tym roku organizatorzy postanowili rozszerzyć ją na inne miasta wojewódzkie. Kampania dofinansowana została ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wspierają ją także instytucje kulturalne.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zapisujcie się na fejsie

  urwał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11

  http://www.facebook.com/event.php?eid=160096540717219

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo